Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

Yeni mühendisler mezun oldu


Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Mühendislik Fakültesi mezuniyet töreni düzenlendi.

Katılım
SAÜ Beden Eğitimi ve Sağlık Yüksekokulu Stadı’nda düzenlenen törene SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, Prof. Dr. Musa Eken, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Prof. Dr. Atilla Arkan, SAÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Torkul, Mühendislik Fakültesi öğretim elemanları ve mezun öğrencilerin aileleri katıldı.

Gösteri uçuşu
Tören öncesi Makine Mühendisliği bölümü öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Yüksel Korkmaz ve Yrd. Doç. Dr. Osman İyibilgin danışmanlığında, öğrenciler Direncan Boyraz  ve Oğuzhan Kızıltan tarafından her türlü tasarım, hesaplama, analiz ve üretimi bitirme projesi kapsamında tersine mühendislik metodu ile üretilen Quadcopter gösteri uçuşu yapıldı.

Kuşaklar
Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren SAÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Torkul, “Bugün burada Fakültemizin 44’üncü yılında 41’nci mezuniyet törenimizi gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Geleceğin toplumunu inşa edecek genç kuşakların yetişmesini misyon edinen Sakarya Üniversitesi’nden mezun olan genç mühendis arkadaşlarımı tebrik ediyor, mesleki yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi.

Teşekkür
Sakarya Üniversitesi’nin dünya üniversitesi olma yolunda önemli adımlar attığını dile getiren Rektör Prof. Dr. Elmas, “Sakarya Üniversitesi’ne desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş’a, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Ayşenur İslam, Bakan Yardımcımız Çiğdem Erdoğan Atabek, milletvekillerimize ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a buradan bir kere daha sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Diploma
Konuşmaların ardından dereceye girenlere belgeleri takdim edildi. Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, Jeofizik Mühendisliği Bölümünden mezun olan kardeşi Merve Erdoğan’a tören diploması vererek tebrik etti.

Hediyeler
SAÜ Mühendislik Fakültesi’ni 2014-2015 eğitim yılında dönem birincisi olarak tamamlayan Abdo Tokgözoğlu’na Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas ve Dekan Prof. Dr. Orhan Torkul, dönem ikincisi olan  Ezgi Şenol’a Rektör yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın ve Prof. Dr. Musa Eken, dönem üçüncüsü Ahmet Karaboğa’ya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ümit Kocabıçak ve Prof. Dr. Atilla Arkan belge ve hediyelerini takdim etti.

752 öğrenci
Daha sonra, SAÜ Mühendislik Fakültesini dönem birincisi olan Abdo Tokgözoğlu bir konuşma yaparak başarısında emeği geçen ailesine ve hocalarına teşekkür etti.  SAÜ İnşaat Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Adil Altındal’ın öğrencilere yaptırdığı mezuniyet yemininin ardından mezun olan öğrencilerin keplerini fırlatması ile 8 bölümden 752 öğrenci mezun oldu.

27 Haziran 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1057 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU