Günün Tarihi:29 Temmuz 2021

Fırınlara sıkı denetim


Adapazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı ile birlikte fırınlarda satılan ekmek ve pideleri denetledi.

Uyarıldı
Adapazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, halk sağlığı açısından büyük öneme sahip üretim alanlarından biri olan fırınlarda denetim yaptı. Ramazan ayı ile birlikte fırınlarda pide ve ekmek gramajlarının standartlara uygun olup-olmadığı denetlenerek bazı fırınlara uyarı yapıldı.


Son tüketim
Hijyen kuralları, gramaj ve sağlıklı gıda tüketimine yönelik yapılan denetimlerde, kullanılan malzemelerin son tüketim tarihleri de incelenerek, halkın sağlığına tehlike arz edebilecek olumsuzluklara karşı uyarıda bulunuldu.


Önlem alıyoruz
Adapazarı Belediyesi Zabıta Müdürü Sıtkı Meyvalı, "Vatandaşlarımızın sağlıklı pide tüketebilmesi için yaptığımız fırın denetimlerini Ramazan ayı içerisinde daha da sıklaştırdık. Temiz ve hijyenik kurallara uygun ortamda üretilen pideleri tüketmek her vatandaşın hakkıdır. Belediye olarak bunu sağlamak için gereken önlemleri alıyoruz" dedi.

30 Haziran 2015 , Salı Bu haber toplam 1051 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU