Günün Tarihi:1 Haziran 2020

Karasu’da Kabotaj Bayramı


1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle dün Karasu Yenimahalle tören düzenlendi.

Katılım
Törene, Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Emniyet Müdürü Sefer Serdar Çakır, Garnizon Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Bahadır Helli, Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu, Karasu Liman Başkanı Ahmet Akalan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalık, Belediye Sosyal İşler Müdürü Fatma Tatlı ve kuru çalışanları katıldı.

Perçinlemiş
Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam günün anlam ve önemine ilişkin, "Ülkemizde 89 yıl önce, 1 Temmuz 1926'da yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu göre "Türkiye Limanları ve Sahilleri arasında yük ve yolcu taşıması ile kılavuzluk ve römorkaj hizmetleri bundan böyle, Türk vatandaşları ile Türk bayrağı taşıyan gemilerle yapılacağı " hükme bağlanmıştır.Bu kanun ile sadece bağımsızlığımız ve denizlerimizdeki hükümranlık haklarımız perçinlenmiş, aynı zamanda denizciliğimizin gelişmesi için de, bir dönüm noktası olmuştur” dedi.

Karasu limanı
İlçemizde de devam eden Liman inşaatının tamamlanmasıyla ticaret ve ekonomik hayatta kayda değer bir gelişme olacağı; bunun yanında Liman Başkanlığımızın daha da büyüyeceği ve aktif hale geleceği aşikârdır.  Bu duygu ve düşüncelerle, bütün vatandaşlarımızın ve
denizcilerimizin Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım" dedi.

Tekne kullandı
Konuşmanın ardından tekne ile denize çıkılarak denize çelenk bırakıldı. Karasu Kaymakamı tekne gezisinde dümene geçerek bir süre tekneyi de kullanmayı ihmal etmedi.
 

2 Temmuz 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1063 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU