Günün Tarihi:5 Aralık 2021

‘Hayata son verme hakkı yok’


Sakarya İl Müftüsü İlyas Serenli hiç kimsenin kendisine emanet olarak verilen hayatına son verme gibi bir hakkının olmadığını söyledi.

İntihar vakalarının artması üzerine Müftü Serenli, “Hiç kimsenin kendisine emanet olarak verilen hayatına son verme gibi bir hakkı asla yok. Hayat, Rabbimizin bize bahşettiği en büyük nimet olup insana verilmiş bir emanettir. Emaneti ancak veren alır. Hiç kimsenin, Allah’ın koyduğu sınırları aşarak bu emanete kast etmeye hakkı yoktur” dedi.

Cana kıymanın büyük bir günah, büyük bir suç olduğunu söyleyen Serenli, “Cana kıyma yasağı kişinin kendi canı konusunda da aynen geçerlidir. Hiç kimse, can benim, dilersem ona kıyar, intihar ederim diyemez. Başkasının hayatına kıymak nasıl büyük bir günah ise, insanın kendini öldürmesi de böyle büyük bir günahtır” dedi.
 

2 Temmuz 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1343 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU