Günün Tarihi:12 Nisan 2021

Serdivan’da Bosna rüzgarı


Serdivan Belediyesi’nin Serdivan Park’ta düzenlediği geleneksel Ramazan akşamlarının konuğu Bosnalı misafirler oldu

Selamlayıp
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, misafileri Bosna-Hersek Gorazde Belediye Başkanı Dr. Sci. Muhamed Ramovic ile birlikte Serdivan Ramazan etkinliklerinde renkli görüntüler yaşandı.  Etkinlikte konuşan Gorazde Belediye Başkanı Dr. Sci. Muhamed Ramovic vatandaşları Türkçe selamlayıp Bağımsız Bosna-Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'in Bosna-Hersek'i Türklere emanet ettiğini söyledi. Ramovic, “Mübarek Ramazan ayı sayesinde kardeşlerimizle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

Bize emanet
Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar da, " Bu kardeşlik coğrafyasında bir ve beraber olarak yaşamak zorundayız. Biz bir olursak bize hiç bir şey olmaz. Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç'in  "Bosna-Hersek'i Türklere emanet ediyorum" sözleri doğrultusunda bizde bu emanete sahip çıkmaya çalışıyoruz. Haklı davamızda daima omuz omuza olacağız" dedi

İlişkiler
Gorazde Belediyesi halk oyunları ekibi ve musiki topluluğunun Bosna rüzgarları estirdiği programda konuşan Başkan Toçoğlu’da, "Serdivan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Serdivan Ramazan Etkinlikleri’nde farkını gösterdi. Rahmetli Aliya İzzetbegoviç’in bizlere emanet ettiği kardeşlerimizle bugün burada bir aradayız. Bundan çok büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. İnşallah bu ilişkilerimizi, bu kardeşliğimizi geliştirerek sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

Danslar
Program sonunda Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve Gorazde Belediye Başkanı Muhamed Ramovic günün anısına birbirlerine çeşitli hediyeler takdim etti.
Sahnede yapılan halk dansları gösterisinin büyük ilgi görmesi üzerine ekip izleyicilerin arasına girerek alandaki vatandaşlarla birlikte gösterilerine devam etti.
 

3 Temmuz 2015 , Cuma Bu haber toplam 1158 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU