Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

Şehrin caddelerine yenilendi


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yeni dönem kentsel tasarım ve cadde yenileme çalışmaları kapsamında bir projeyi daha hayata geçirdiklerini ifade etti.

Güzelleştirme
Sakarya Caddesi’nde başlatılan projede gerekli düzenlemelerin tamamlandığını aktaran Başkan Toçoğlu, projeye dahil edilen Adnan Menderes Caddesi’nde de çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanacağını belirtti. Toçoğlu, “Sakarya’yı birlikte güzelleştirmeye devam edeceğiz. Kentsel tasarım ve cadde yenileme çalışmalarımızı şehrimize kazandırmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Kentsel tasarım
Sakarya Caddesi Kentsel Tasarım Projesi’nde çalışmaları da değerlendiren Başkan Toçoğlu, “Bölgede başlattığımız çalışmalar kapsamında Yeni Camii Kavşağını kaldırdık. Böylelikle Adnan Menderes ve Palmiye Caddelerinden Yeni Cami’ye geçişleri ve Atatürk Bulvarı güzergâhındaki trafik akışını daha modern bir görünüme kavuşturduk. Sürücülerimiz bu düzenlemeyle daha kontrollü ve hızlı geçiş imkanlarına kavuştu. Yeni Cami’de tamamladığımız düzenlemeyle birlikte Adnan Menderes ve Palmiye Caddeleri de birbirlerini karşılamış oldu” diye konuştu.

Sakarya Caddesi
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Orta Refüj, kaldırım, engelli rampaları ve yaya geçişlerinde kapsamlı bir çalışma hayata geçirdiğimiz projenin devamında Patates Hali Kavşağı’nda da gerekli yenileme çalışmalarını tamamladık. Bölgemiz yaya geçişlerini daha kontrollü bir hale getirdik. Caddenin tamamında başlattığımız kaldırım yenileme çalışmalarını da Patates Hali bölgemizde sonlandırdık” dedi.

Küpçüler Kavşağı
Toçoğlu, “Kentsel tasarım projemizin devamında Küpçüler Kavşağı’na da modern bir görünüm kazandırdık. Bölgede başlattığımız ‘trafikte kontrol ve daha hızlı geçiş’ anlayışı kapsamında Küpçüler’de de gerekli adımlarımızı attık. Kavşakta çalışmalarımızın tamamlanması ile Mehmet Akif ve Küpçüler Caddeleri arasındaki geçişler daha hızlı ve kontrollü bir hale getirildi. Yenilenen yüzüyle Küpçüler Kavşağı hemşerilerimizin de büyük beğenisini kazandı” dedi.

Adnan Menderes
Toçoğlu ““Sakarya Caddesi’nde hayata geçirdiğimiz proje kapsamında Adnan Menderes Caddesi’nde de gerekli düzenlemeleri tamamlayacağımızı ifade etmiştik. Adnan Menderes Caddesi’nde de betonlama ve taş bordür çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bölgedeki çalışmalarımız da kısa süre içerisinde sonlanacak. Yeni dönem kentsel tasarım ve cadde yenileme çalışmalarımız artarak devam edecek. İlçelerimizde de bu konuda gerekli adımları atıyor; şehir içi ulaşımında önemli yeri olan arterlere modern görünüm kazandırıyoruz. Karasu Plaj Caddesi ve Kampüs Yolu’nun yanı sıra, projelendirdiğimiz yeni çalışmalarımızı da bir bir hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

3 Temmuz 2015 , Cuma Bu haber toplam 1344 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU