Günün Tarihi:20 Eylül 2021

Zulmün durması için dua edildi


Memur-Sen Sakarya İl Temsilciliği’ne bağlı sendikalar, AKM önünde gerçekleştirdiği eylemde Doğu Türkmenistan’daki Türkmenler’e karşı şiddet uygulayan Çin’i protesto ettiler.

Asimilasyon
Sendikalar adına açıklama yapan Memur-Sen İl Temsilcisi Ahmet Öksüzali, “15 gündür Çinli faşist askerler bölgeyi tamamen kuşatma altına aldı.  Yüreğimiz yaralı, gönlümüz buruk, ellerimiz semadadır. Çin Hükümeti, farklı Türkçe lehçelerinde konuşan yerli halkı Çince’ye kullanmaya zorlayarak, asimilasyon politikası uygulamaktadır” dedi.


Boykot
Yardım kuruluşlarının bölgeye girmesinin engellendiğini belirten Öksüzali, “Buradan Çin’e sesleniyoruz; Doğu Türkistan’a baskı uygulamaktan, vicdanları yaralamaktan, insan haklarını çiğnemekten, din ve vicdan hürriyetini gasp etmekten bir an önce vazgeç. Yeter artık, uyarıyoruz. Akıttığınız kanda boğulacaksınız. Hiçbir zulüm ebedi değildir. Çin zulmüne ilk tepkimizi Çin mallarını almayarak başlayalım, yapılanların hesabını soralım”  dedi. Açıklamanın ardından Diyanet Sen Şube Başkanı Ali Güzeldal, zulmün bir an önce durması için toplu dua yaptırdı.

3 Temmuz 2015 , Cuma Bu haber toplam 1167 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU