Günün Tarihi:21 Eylül 2021

Çocuk paraları ödeniyor


Türkiye'nin genç nüfus yapısının korunması, doğurganlık hızının artırılması amacıyla 15 Mayıs 2015'ten sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürürlüğe sokulan “Doğum Yardımı” programı ilimizde uygulanmaya başladı.

444 bin lira
Konuyla ilgili olarak Sakarya Valiliğinden yapılan açıklamada, “Sakarya’da “Doğum Yardım”ı programı bünyesinde, 30 haziran tarihi verilerine göre 1084 çocuk için 1067 anneye toplam 444 bin TL ödeme yapılacaktır. İlk ödemeler Temmuz ayı içerisinde PTT şubelerinden gerçekleşecektir. Öte yandan Mayıs Ayında yayımlanan Doğum Yardımı Yönetmeliği'ne göre ailelerin tüm başvuru ve işlemleri kurulan Doğum Yardımı Sistemi üzerinden yürütülüyor” denildi.

600 lira
Açıklamada ayrıca, “Ayrıca 15 Mayıs 2015'ten sonra doğum yapan tüm annelere ilk çocuk için 300 lira, 2 çocuk için 400 ve 3 veya daha fazla çocuk için 600 lira destek sağlanıyor. Yardımdan faydalanmak için vatandaşların yeni doğan çocuğunun nüfus cüzdanıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri veya Sosyal Hizmet Merkezlerine başvuruda bulunması yeterli. Kamuoyuna duyurulur” dedi.
 

4 Temmuz 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 893 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU