Günün Tarihi:18 Nisan 2021

‘Ödeme noktalarına dikkat!’


Sepaş Enerji Genel Müdür Vekili Mustafa Ensari, müşterilerini anlaşmalı kurumlara ödeme yapmaları konusunda uyardı.

Yetkisiz
Sepaş Enerji’den yapılan açıklamada, yetkisiz ödeme noktaları tarafından tahsil edilen faturaların müşteri mağduriyetine yol açabileceği ve yapılan ödemenin Sepaş Enerji sistemine iletilmemesi durumunda tüketicilerin zor durumda kalabileceği belirtildi.


Mağdur
Müşteri ilişkilerini olumsuz yönde etkileyen böylesi durumlarla karşılaşmak istemediklerini belirten Sepaş Enerji Genel Müdür Vekili Mustafa Ensari, “1 TL hizmet bedeli alarak fatura tahsilatı yapan ve bu faturaları daha sonra farklı ödeme noktalarından yatıran, geciktirdikleri ödemelerle müşterilerimizin mağdur olmasına yol açan korsan tahsilat büroları olduğu hakkında son günlerde şikayetler alıyoruz. Tespit edilen bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulacak. Müşterilerimiz, herhangi bir mağduriyet yaşamamak için fatura ödemelerinde daha bilinçli hareket etmeli,  Sepaş Enerji fatura ödemelerini sadece anlaşmalı kurumlara yapmalı ve ödeme yaptığı kurumun anlaşmalı olduğundan emin olmalıdırlar” dedi.


Hizmet bedeli
Sepaş Enerji tarafından yapılan açıklamada, “Yetkisiz ödeme noktalarında ‘hizmet bedeli’ altında vatandaştan ek ücret alınmasının,  bu tarz ödeme noktalarının anlaşmalı olmadığını da ortaya çıkarttığını ve elektrik abonelerinin faturalarını anlaşmalı bankalar, PTT şubeleri, yetkili Faturamatik Ödeme Noktalarında ödediklerinde anlaşma gereği fatura harici herhangi bir bedel alınmadığı, özellikle bayilere yapılan ödemelerde yetki belgesine dikkat edilmesi gerektiği bildirildi. Açıklamada, Sepaş Enerji’nin yetkisiz ödeme noktalarına ödeme yapılmaması konusunda SMS ile bilgilendirme yaptığı bildirilerek, elektrik faturalarının arka kısmında anlaşmalı kurumlar hakkında eksiksiz bilginin yer aldığı da belirtildi.

4 Temmuz 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1084 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU