Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

Karasu sahiliyle öne çıkacak


Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından kuzey sahillerini mavi bayrakla buluşturma hedefi doğrultusunda hayata geçirilen Karasu Sahil Parkı ve Rekreasyon Projesi’nde çalışmalar devam ediyor.

Kazandırmak
Beraberinde Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen ile projede incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, sahil parkında gelinen son nokta ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. 25 bin metrekarelik alanda hayat bulan proje ile kuzey sahillerinin yıldızının parlamaya devam edeceğini kaydeden Başkan Toçoğlu, “Her fırsatta ifade ediyoruz; sahillerin yalnızca denize girilebilen alanlar olarak değerlendirilmesi düşünülemez. Bu amaçla çalışmalarına başladığımız projemiz sahillerin aynı zamanda vatandaşlarımızın aileleri ile vakit geçirebilecekleri birer sosyal alan olduğu anlayışının izlerini taşıyor. Proje inşa etmek için değil, tüm yönleri ile hemşerilerimize hizmet sunan yeni yaşam alanlarını şehrimize kazandırmak hedefiyle çalışıyoruz” diye konuştu.

İvme kazanacak
Karasu Sahil Parkı ve Rekreasyon projesi ile sahillere mavi bayrak doğrultusunda da önemli bir ilerleme kaydedeceklerini belirten Toçoğlu, “Proje sahillerimizi mavi bayrakla buluşturmanın yanında, şehrimiz turizm potansiyeline de önemli bir ivme kazandıracak. Sahillerin dönüşümü yeni projelerimizle de devam edecek. Sayın Bakanımız, Milletvekillerimiz, Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz ile Sakarya yeni projelerle buluşacak. Şehrimiz ve Karasu’ya hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Bir tık üstü
Milletvekili İsen ise, “Gerek milletvekilliği adaylığım gerek daha önceki görevlerimde her fırsatta dile getirdim; Sakarya’nın kuzeyi gelişimini sürdürecek. Hayata geçirilen sahil çalışmasının bölge için oldukça faydalı olacağı kanaatindeyim. Sahilin böylesi bir projeyle düzenlenmesi Sakarya ve Karasu’yu bir tık yukarı çıkaracaktır. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

13 Temmuz 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 1049 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU