Günün Tarihi:25 Haziran 2022

Ölüm yolunda Başbakanla


AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Üyeleri Avrupa'da İkinci Dünya Savaşı'nın ardından yaşanan en büyük insanlık trajedilerinden biri olarak kabul edilen Bosna’daki savaşın en büyük acısının yaşandığı Srebrenitsa’dan kaçanların Tuzla’ya ulaşmak için kulla

Tuzla’da
Srebrenitsa Katliamı'nın 20. yılında ''Ölüm Yürüyüşü'' Potoçari'de son buldu. Srebrenitsa’da soykırımdan kaçanların orman yolunu kullanarak Tuzla kentine ulaşmak üzere geçtiği güzergâhta geleneksel olarak düzenlenen ''ölüm yürüyüşüne” katılan AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Sakarya’ya döndü.

Kurbanlar
Tuzla yakınlarındaki Nezuk kasabasında Türkiye'nin yanı sıra birçok Avrupa ve Arap ülkesinden binlerce kişinin katılımıyla üç gün önce başlayan yürüyüşe katılanlar, önce soykırım kurbanlarının defnedildiği Potoçari Anıt Mezarlığı'nı ziyaret etti.

Bayraklar
Ellerinde, başta Boşnakların savaş döneminde kullandığı zambaklı bayrak olmak üzere, Bosna Hersek, Türkiye ve Arnavutluk bayrakları taşıyan katılımcılar, mezarlıkta duygu dolu anlar yaşadı. Yürüyüşe katılanlar, dua ettikten sonra mezarlıktan çıkarak geceyi geçirecekleri kamp alanına geçtiler.

100 km yürüyüş
Ölüm Yürüyüşü’nün son gününde AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Üyeleri, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştü. Bu yıl 10'uncusu düzenlenen Barış Yürüyüşü'ne katılanlar üç günde 100 kilometrenin üzerinde yol yürüdü.
 

14 Temmuz 2015 , Salı Bu haber toplam 1137 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU