Günün Tarihi:20 Eylül 2021

93 kişi boğulmaktan kurtarıldı


Karasu İlçesi’nde denizde boğulma tehlikesi geçiren 93 kişi cankurtaranlar tarafından kurtarıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı Hayat Kurtarma Timi, Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahilinde bulunan 26 gözetleme kulesi, 7 adet jet ski, 1 adet Zodyak bot ve 48 personeli ile görev yapıyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı cankurtaran timi sorumlusu Şaban Küçükosman, “Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerinde görev yapıyoruz. 13 Haziran’dan bu yana boğulma tehlikesi geçiren 93 vatandaşımızı ekiplerimiz tarafından kurtarılmıştır. Çok şükür bir aylık sezonda can kaybımız olmamıştır. Karasu sahillerine tatile gelen vatandaşlarımıza sesleniyorum ve Karadeniz sahili en tehlikeli denizlerden biridir. Bilindiği gibi bu sahillerimizde dip akıntıları oluyor ve bu akıntılara vatandaşlarımız dikkat etmesi gerekiyor” dedi.


Bayraklara dikkat
Tatilcilerin cankurtaran kulelerinde asılı olan bayrakları takip etmeleri gerektiğinin altını çizen Küçükosman, “Sahillerde bulunan gözetleme kulelerinde sarı kırmızı bayrağı gördüğümüzde, cankurtaran ekipleri her türlü güvenliği sağlamıştır ve deniz güvenlidir sakindir rahatlıkla denize girebilirsiniz. Deniz biraz tehlikeli olduğu zaman sarı bayrağı takarız. Deniz çok tehlikeli olduğunda ve denize girilmesi çok tehlikeli olduğunda kırmızı bayrağı asarız ve cankurtaran ekipleri denize girmeyi yasaklar. Bu bayraklar uluslararası standartlara uygundur ve bütün dünyada da böyledir” diye konuştu.

14 Temmuz 2015 , Salı Bu haber toplam 1083 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU