Günün Tarihi:28 Kasım 2020

Atamalar da paralel iddiası


Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi, geçen yıl yapılan müdür atamalarının paralel yapıya mensup kişilerle gerçekleştiğini, ancak bu yılda komisyonlarda paralel yapıya yakın kişilerin yer almasına tepki gösterdi.

Değiştirildi
Açıklamada, “Hatırlanacağı üzere 2014 yılı mülakatlarında üç tane komisyon oluşturulmuştu. Bu komisyonların yaptığı çalışmalar sonucunda bütün ülke ortalamasının beş katı  paralel yapıya mensup kişilerin yüksek puanlar aldığı görülmüştü.  Bu yüksek puanları alarak okul müdürlüklerine atanma hakkını elde edenlere bu hakkı veren mülakat komisyon başkanlarının, yeniden ödüllendirircesine  bu seneki mülakatlarda da görevlendirildikleri görülmüştür” denildi.

Tekrarlanıyor
Bu komisyonların İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun izin olduğu ve Vali Hüseyin Avni Coş’un bu komisyon değişikliğinden haberi olmadığını iddia edile açıklamada, “Komisyonların değiştirilerek bu kişilerin  yeniden komisyon başkanı olarak görevlendirilmelerini  hangi güç ne amaçla sağlamıştır? Geçen seneki mülakat komisyonlarının yaptığı icraatlar özellikle paralel yapıyla mücadelede hassas olan siyasilerin ve Vali Çoş’un tepkisini çekmiş ve Sakarya da büyük sıkıntılara yol açmıştır. Daha geçen seneki bu olumsuz tablo tamir edilememişken Sakarya da bu sıkıntıları tekrarlatmak isteyenler kimlerdir?” soruları soruldu. Açıklamanın son kısmında bu olayın takipçisi olunacağı, atılan her türlü iftiraya rağmen, büyük Türkiye hedefine karşı odaklanmalarında takip edileceği belirtildi.
 

21 Temmuz 2015 , Salı Bu haber toplam 1347 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU