Günün Tarihi:7 Mart 2021

Sunman ailesi buluştu!


Hendek Kadifekale Mahallesinin köklü ailelerinden Sunman ailesinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği aile Pikniği toplantısının bu yıl 6.sı Aşağı mahallede gerçekleşti.

Şenlik
Bu yıl Sunman ailesinin gençlerinin görev aldığı organizasyonda alana girişte akrabalarını karşılayan gençler herkesin birbirleriyle bayramlaşmasını da sağlamış oldular. Aksu deresi kıyısındaki muhteşem manzara içindeki muhteşem manzara içinde gerçekleştirilen şenlik Kuran-ı Kerim okunması ve ardından yapılan dua ile başladı.

Birlik
Sunman Ailesinin büyüklerinden Sunmanlar Dayanışma Derneği Başkanı Sami Sunman şenlikte yaptığı konuşmada Aile fertlerine hoş geldiniz diyerek  bu toplantıları Sunman ailesini bir arada tutmak mevcut birlik ve dayanışmayı üst düzeye çıkarmak ve kaynaştırmak için düzenlediklerini söyledi.

Horon
Sunman’ın konuşmasının ardından topluca yemek yenildi. Bu arada Palyaço kızlar küçük çocukları boyayarak ve oluşturulan oyun alanlarında oynatarak onlara unutamayacakları bir gün geçirtmeyi başardılar. Sanatçıların söylediği mahalli şarkı ve türküler eşliğinde oynanan horonlarla coşku doruk noktaya ulaştı.

Yarışmalar
Her yıl olduğu gibi bu yıl da gençler arasında yapılan Tavla şampiyonası, halat çekme diğer yarışmaları oldukça zevkli, çelişmeli geçti. Takımlar ortaya konan sembolik hediyelerin sahibi olabilmek için yaptıkları mücadele ise görülmeye değerdi. Sunman aile pikniği geç saatlere kadar sürdü ve herkes memnun bir şekilde gelecek yıl yine buluşmak üzere dağıldılar.
 

23 Temmuz 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1953 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU