‘At eti satanlara hapis cezası verilmeli’24 Temmuz 2015, Cuma

Edepsizlik
Kobal, “Kasaplardan biri Esnaf Odası’na, diğeri de Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı. Bizim odamız üyesi değiller. Odamız üyesi olsaydılar, üyelikten men edilirlerdi. Bu sahtekârların yaptığı hem ayıp, hem de yüz kızartıcı bir olay. Onlara kasap adını yakıştıramıyoruz. Yaptıkları edepsizlikten başka bir şey değil” şeklinde konuştu.


Sadece 50 lira

At eti satmanın cezasının sadece 50 lira olduğunu öne süren Kobal, cezalarda yaptırım uygulanmasını, at eti satanlara hapis cezası getirilmesini isteyerek, “Bu sahtekarların esnaflıktan men edilmeleri gerek. Bir daha dükkan açmalarının önlenmesi gerek. Hatta hapis cezası bile vermek gerek. Bu işi yapanlar ayakçı, düzenbaz ve sahtekar insanlar. Dürüst insan ve dürüst esnaf olsalardı bunlara yeltenmezlerdi” dedi.


Ucuz et
Vatandaşlara seslenen Kobal, “At eti ile dana etini ancak fiyatı ile ayırt edebilirsiniz. Ucuz olan eti almayın. Güvendiğiniz kasaplardan et satın alın. Herkesin berberi olduğu gibi, bir kasabı vardır. Benim 36 yıldır et sattığım kişinin, şimdi torunu gelip kasabımdan et alıyor. Burası küçük bir yer. Herkes kendi kasabından et alsın, ucuz etten uzak dursun” dedi.


Uyuyorlar mı?
Yetkilileri sorumsuzlukla suçlayan Başkan Kobal “Hayvancılık Genel Müdürlüğü ve Tarım Bakanlığı yetkilileri uyuyor mu? Hükümet kurulmamış olabilir, ama milletin başında bakanlar var. Neden sorumlu davranmıyorlar? Vatandaşın alım gücü belli. Bu millet 50 liraya et satın alabilir mi? Halkın geliri ortada. Bakanlık yetkililerinden biri de çıkıp, TV ye bu olaylara dur demiyor” şeklinde konuştu.
 

Bu haber toplam 1379 defa okundu.