Günün Tarihi:16 Haziran 2021

‘At eti satanlara hapis cezası verilmeli’


Türkiye Kasaplar ve Besiciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Sakarya Kasaplar Odası Başkanı Nihat Kopal, Hendek’te vatandaşa dana eti diye at eti sattığı açıklanan iki kasaba tepki gösterirken, “At eti satanlara hapis cezası verilmeli” dedi.

Edepsizlik
Kobal, “Kasaplardan biri Esnaf Odası’na, diğeri de Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı. Bizim odamız üyesi değiller. Odamız üyesi olsaydılar, üyelikten men edilirlerdi. Bu sahtekârların yaptığı hem ayıp, hem de yüz kızartıcı bir olay. Onlara kasap adını yakıştıramıyoruz. Yaptıkları edepsizlikten başka bir şey değil” şeklinde konuştu.


Sadece 50 lira

At eti satmanın cezasının sadece 50 lira olduğunu öne süren Kobal, cezalarda yaptırım uygulanmasını, at eti satanlara hapis cezası getirilmesini isteyerek, “Bu sahtekarların esnaflıktan men edilmeleri gerek. Bir daha dükkan açmalarının önlenmesi gerek. Hatta hapis cezası bile vermek gerek. Bu işi yapanlar ayakçı, düzenbaz ve sahtekar insanlar. Dürüst insan ve dürüst esnaf olsalardı bunlara yeltenmezlerdi” dedi.


Ucuz et
Vatandaşlara seslenen Kobal, “At eti ile dana etini ancak fiyatı ile ayırt edebilirsiniz. Ucuz olan eti almayın. Güvendiğiniz kasaplardan et satın alın. Herkesin berberi olduğu gibi, bir kasabı vardır. Benim 36 yıldır et sattığım kişinin, şimdi torunu gelip kasabımdan et alıyor. Burası küçük bir yer. Herkes kendi kasabından et alsın, ucuz etten uzak dursun” dedi.


Uyuyorlar mı?
Yetkilileri sorumsuzlukla suçlayan Başkan Kobal “Hayvancılık Genel Müdürlüğü ve Tarım Bakanlığı yetkilileri uyuyor mu? Hükümet kurulmamış olabilir, ama milletin başında bakanlar var. Neden sorumlu davranmıyorlar? Vatandaşın alım gücü belli. Bu millet 50 liraya et satın alabilir mi? Halkın geliri ortada. Bakanlık yetkililerinden biri de çıkıp, TV ye bu olaylara dur demiyor” şeklinde konuştu.
 

24 Temmuz 2015 , Cuma Bu haber toplam 1392 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU