Günün Tarihi:24 Kasım 2020

Vali Avni Coş basını kutladı


Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Basından Sansürün Kaldırılışının 107. Yıldönümü ve 24 Temmuz Basın Bayramı sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Teknoloji
Vali Coş tarafından yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi, “Demokratik toplum olabilmenin en önemli unsurlarından biri olan basın kuruluşlarımız, kuşkusuz ki bireylerin haber alma, bilgilenme ve öğrenme haklarının en etkili araçlarıdır. Teknolojinin hızla geliştiği dönemde yeni iletişim imkanları artarken toplumun doğru bilgilendirilmesi ihtiyacı da daha fazla önem kazanmıştır” dedi. 

Bilişim
Vali Coş, “Dolayısıyla yazılı, görsel ve işitsel kitle iletişim araçlarının, toplumsal gelişmişliği sağlamadaki rolü ve önemi her geçen gün artmaktadır. Bilişim ve teknolojik gelişmelere paralel olarak özellikle internet kullanımıyla birlikte zenginleşen iletişim dünyasında toplum ile devlet arasında köprü olma görevini üstlenen basın mensuplarımız, her türlü mevsim ve iklim şartlarında gerektiğinde hayatlarını tehlikeye atarak görevlerini özveriyle yerine getirmektedir” dedi. 

Anıyoruz
Vali Coş, “Bu duygu ve düşüncelerle, Basından Sansürün Kaldırılışının 107. Yılında, basın kuruluşlarımızın özellikle yerel basınımız ve çalışanlarının, vatandaşlarımıza doğru bilgi ve haber ulaştırabilmek amacıyla Basın Meslek İlkelerinden taviz vermeksizin çok zor şartlarda görevlerini yerine getirebilmek için gösterdikleri çabayı takdir ediyor, bu vesileyle basınımızın bugüne gelmesinde emekleri geçen ve ebediyete intikal eden basın mensuplarını da rahmetle anıyoruz.

Basınımız
Vali Coş açıklamasının son kısmında, “Sakarya’da faaliyette bulunan gazete, dergi, radyo, internet ve televizyonlarımız ile ulusal ajans temsilcilerinin yer aldığı zengin bir kadroya sahip olan değerli basınımızın tüm mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
 

24 Temmuz 2015 , Cuma Bu haber toplam 1038 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU