Günün Tarihi:4 Temmuz 2020

‘Sahil imara açılmalı’


Sakarya’nın Sapanca ilçesinde bir esnafın dükkan camına astığı yazı ilçede kampanyaya dönüştü. Sapanca’nın hizmet konusunda 'üvey evlat' muamelesi gördüğünü belirten Mustafa Bilgin isimli esnaf, altyapı, süs bitkiciliği ve imar konularında sıkıntılar yaşa

Asfalt sorunu
Sakarya’nın Sapanca ilçesinde esnaflık yapan Mustafa Bilgin, dükkanının camına astığı “Daha iyi hizmet alabilmek için Kocaeli’ye bağlanmak istiyoruz” afişi ilçede diğer esnafların da destek vermesiyle kampanyaya dönüştü. Sapanca’da uzun zamandır bir hizmet açığı olduğunu ifade eden Bilgin, “Yollarımızda ciddi asfalt sorunları var. Siz de gidip görebilirsiniz. Aynı zamanda kaldırımlarda da ciddi sorunlar yaşıyoruz. Kadınların bebek arabaları ile gidebilecekleri güvenli kaldırımlar ile ilgili sorunlar var” dedi.

Üvey evlat
Bilgin, “Sapanca’nın girişi de yok. Altyapıda ciddi sorunlar yaşıyoruz. Sapanca’nın kanalizasyonu Sapanca Gölü’ne akıyor. Sapanca’nın göbeğinde asfaltı olmayan toprak yerler var. Sapanca’nın bir bölümünde doğalgaz var bir bölümünde yok. Sapanca’nın üvey evlat muamelesi görmesine karşıyız” diye konuştu.

Araplar
Sapanca’nın Sakarya’nın en gözde ilçelerinden biri olduğunun altını çizen Bilgin, “İstanbul’dan, Arap Dünyası’ndan, Türkiye’nin dört bir yanından insan Sapanca’ya geliyor, buraya ilgi gösteriyor. Sapanca daha iyi olmak durumunda. Yollarımız dahi çizili değil. Kocaeli il sınırlarında köylerin asfaltlandığını görüyoruz” dedi.

Tanımıyorum
Bilgin, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile bu konularda sıkıntı yaşadığımızı düşündüğümüz için Kocaeli’ye bağlanmak istedik. Ben kendi tezim olarak dükkânımın camına ‘Kocaeli’ye bağlanalım’ yazısı astım. Halktan da bu konuda destek aldım. Mesele budur. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı’nı şahsen tanımıyorum. Kendisiyle sorunum yok. Bizim derdimiz hizmetlerle ilgilidir” dedi.

İmar sorunu
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yıllardır kooperatiften süs bitkisi aldığını belirten Bilgin, “Süs bitkilerini buradan aldığı için kendisine plaket de verildi. Ancak Sakarya Büyükşehir Belediyesi süs bitkilerini Sapanca’dan almıyor. Sapanca’nın bazı köylerinde şuan imar yok. İnsanlar proje hazırlıyor, belediyelere gidiyorlar, imar olmadığını görüyorlar. İmar bir açılıyor, bir kapanıyor. Yanık Köyü’nün bir bölümünde sıkıntı var. Sapanca’nın her yerinde imar sıkıntısı var. Daha nereyi anlatayım. Nailiye köyünde vatandaşların arazilerinin hiçbirinde imar yok. Böyle bir şey olur mu? İmar ya verilir ya verilmez” şeklinde konuştu.

İmara açılmalı
Sapanca Gölü’nün Serdivan ve Arifiye kısmında imarına izin verildiğini Sapanca’da verilmediğini ifade eden Bilgin, “Sapanca Gölü’nün Serdivan kısmının imarı var. Her taraf taş yığını haline geldi. Kuzu otlatılan yerlerde binalar yükseldi. Oraya ilgi var. Sapanca’ya gelince ise kıskançlık var. Serdivan’da Arifiye’de kıyıda çalışmalar yapılıyor, buralarda imar var. Buralarda göle sıfır binalar yaptılar. Oradan göle kanalizasyon akmıyor da Sapanca’dan mı akıyor” dedi.

Eksiklikler
Bilgin, “Sahillere imar veriliyor da Sapanca’ya neden imar verilmiyor. Sapanca üvey evlat mı? Sapanca sahillerinin imara açılmasını, yasalaştırılmasını, el altından işler yapılmamasını istiyoruz. Kanunla bazı şeylerin yasal hale getirilmesini istiyoruz. Biz bu eksikleri söylüyoruz, o yüzden Kocaeli’ye bağlanmamızla daha iyi hizmetler alacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

25 Temmuz 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1426 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU