Günün Tarihi:25 Haziran 2022

Kafeler Caddesi örnek olacak


Sakarya Büyükşehir Belediyesi yeni dönem Kentsel Tasarım ve Cadde Yenileme Projelerinin bir yenisini Serdivan’da başlatıyor.

Örnek çalışma
Kafeler Caddesi olarak bilinen Bağlar Caddesi’nde hayata geçirilecek projenin detaylarını paylaşan Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Bugün şehrin tamamında hayata geçirdiğimiz değişim ve dönüşüm çalışmalarıyla Sakarya’yı yeniden imar ediyoruz. Serdivan Kafeler Sokağı’nda başlatacağımız yenileme projemiz de bu alanda tamamladığımız örnek bir çalışma olacak. Şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Yürüyüş yolları
Projenin detaylarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Oktar, “900 metre uzunluğundaki caddenin genişliğini 16 metreye çıkarıyoruz. Bölgenin kaldırım ve yürüyüş yollarında yenileme çalışmaları gerçekleştireceğiz. Peyzaj ve çevre düzenlemeleriyle artere daha modern bir yüz kazandıracağız. Arterde parklanma konusunda da gerekli adımları atacağız. Serdivan ve şehrimize yakışan bir yenileme projesini hayata geçireceğiz” dedi.

Yeni bulvar
Oktar, “Bölgede başlatacağımız çalışmalar kapsamında arterde yer alan iki kavşakta da gerekli düzenlemeler yapılacak. Serdivan Belediyesi hizmet binası önündeki kavşağın yanı sıra, Serdivan İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki kavşakta da yenileme çalışması gerçekleştireceğiz. Bilindiği üzere Serdivan’da tamamladığımız bulvar projemize bir yeni bulvar daha ekliyoruz. Üniversite ve 7. Cadde arasında yeni bir bulvar kazandıracağız. Yenileme projemizin tamamlanmasıyla Serdivan’ın yıldızı parlamaya devam edecek. İlçemiz ve şehrimize hayırlı olsun” dedi.

25 Temmuz 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1155 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU