Günün Tarihi:8 Nisan 2020

‘Bir oy kaybetme lüksümüz yok’


Ak Parti Adapazarı İlçe 31. Danışma Meclisinde konuşan Milletvekili Uncuoğlu, “Parti olarak koalisyon çalışmalarında uzlaşı sağlanmasından yanayız. Duruşumuz karşılık bulursa, süreç Türkiye için en hayırlı şekilde işletilecektir. Olmayacaksa da bu milleti

Toplantı

Adapazarı Kültür Merkezi(AKM)’de gerçekleştirilen Danışma Meclisi Toplantısına, Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, Adapazarı Belediye Başkan Vekili Erol Aydın, Ak Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer katıldı.

Terör olayları

Toplantının açılış konuşmasını yapan son bir ayda yaşanan terör olaylarının üzücü olduğunu söyleyen Başkan Ak, “Son bir ayda yaşanan elim olaylar bizi üzüyor.  Yaşanan olayları ve bunları gerçekleştirenleri lanetliyorum. İnşallah onlara en kısa zamanda devletimiz gerekli cevabı verecektir. Şehit olan askerlerimize ve polislerimize Allahtan rahmet diliyorum. İnşallah bu tür olaylar bir daha yaşanmaz. Bu kötü olayları gerçekleştirilmesinin nedeni bizim kardeşliğimizin kıskanılmasıdır. Ancak bunu başaramayacaklar” dedi.

 

Mesaj alındı

Seçim sonuçlarını değerlendirdiklerini ve milletin verdiği mesajı iyi algıladıklarını belirten Ak, “Milletimizin bize verdiği sorumluluğun farkındayız. Bundan sonraki süreci de bu sorumlulukla yürüteceğiz. Bu nedenle bugünden sonra daha çık çalışmamız gerektiğinin farkındayız. Milletimiz, Ak Parti’nin arkasında bugüne kadar dimdik durdu. Biz de onlara hizmet etmek yolunda ilk günkü aşk ve sevda ile çalıştık. Bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. Biz bu aşkı davamızın kutsallığından alıyoruz. Millete hizmet etmek sevdası ile yola çıkan bir partiyiz” şeklinde konuştu.

 

Sağduyulu

Başkan Mustafa Ak’ın ardından İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Likos ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol faaliyet raporlarını katılımcılara sundular.  Bayram sonrasında terör olaylarının arttırıldığını hatırlatan Milletvekili Recep Uncuoğlu, “ Milletimize sabırlı ve sağduyulu olmalarını tavsiye ediyorum. Acımızı paylaşırken bir yandan da neyin neden olduğu anlama noktasında daha sağduyulu davranmalıyız. 7 Haziran seçimlerinin bizim için çok şey ifade ettiğin her zaman dile getirmiştik” dedi.

 

Sırtında taşıyarak

Uncuoğlu, “Gayretimiz yeni Türkiye’yi inşa ederek 2023 hedeflerine ulaştırmaktı. Fakat 7 Haziran’da karşımızda öyle bir ittifak gördük ki hiçbir şart ve zeminde bir araya gelemeyenlerin ve 7 Haziran sonrasında da bir araya gelemeyenler, sadece AK Parti’nin kaybetmesi üzerine kurdukları ittifak nedeniyle tek başına hükümet kuramadık. Ancak bugün hala sorumluluk masasında oturarak memleketin sorunlarına çare aramaktayız. Ak Parti bu milletin sorumluluğunu sırtında taşıyarak hareket etmeye devam ediyor” dedi.

 

Patinajlar

AK Parti’nin milletin partisi olduğunu söyleyen Uncuoğlu, “Bütün partiler koalisyona ilişkin tavırlarını ortaya koydular. Biri dedi ki hiçbir şekilde koalisyon ortağı olmak istemiyorum. Ben muhalefet etmek istiyorum dedi. Ama siyaset yönetmek ve idareciliktir. Sizin kendi ideolojinizle memleketi daha iyi yönetme iddianız varsa siyaset yaparsınız. Partiler kurarsınız. Ama siz ben bu memleketi yönetmeye talip değilim ben muhalefette kalmanın sorumsuzluğuna ve kolaycılığına talibim derseniz emin olunki bu milletin gözünden kaçmaz. Sadece Ak Parti karşıtlığı için tüm marjinal düşüncenin adresi haline gelirseniz kendi ideolojinizi de kaybedersiniz. Bu tavırlarından dolayı koalisyon kurma noktasında patinajlar yaşıyorlar” dedi.

 

Koalisyon

Koalisyon çalışmalarını vatandaşın iyi izlemesi gerektiğini söyleyen Uncuoğlu, “ Kimin nasıl davrandığını ve sağduyulu hareket ettiğini izlesinler. Biz sağduyulu tavırların gelişmesini istiyoruz. Ancak maalesef temenniden öteye gitmeyecek gibi duruyor. İnşallah duruşumuz karşılık bulursa, Türkiye için en hayırlı şekilde süreç işletilecektir. Olmayacaksa bu milletin adaleti sandık başında tecelli edecektir. Teşkilatlarımızla tüm mensupları ile AK Parti buna da hazırdır” dedi.

 

Hazırız

Koalisyon heyetlerinin görüşmelerinin teşkilatlar ile paylaşılacağını söyleyen Uncuoğlu, “ Eğer bu noktada milletin hakemliğine gidilmesi, yeniden sandıkta iradenin tecellisi gerekecekse de bizler bugünden hazırız. İlçe teşkilatlarımız zaten çalışmalarına her zaman devam ediyorlar. 7 Haziran seçimleri öncesinde önümüze çıkan yerel sorunların hepsi çok hızlı bir şeklide çözüme kavuşturuluyor. Mutlaka eksikler vardır, belediyelerimiz çalışmalarına devam edeceklerdir. Biz teşkilatımızla, kadın ve gençlik kollarımızla kapı kapı gezerek yeniden sevdamızı ve olan biteni en doğru şeklide anlatmaya seferberlik şeklinde anlatmaya devam edeceğiz. İnşallah da Sakarya’mız ve Türkiye’miz de daha iyi sonuçlar alacağız. Hiçbir oyu kaybetme lüksümüz yok” dedi. 

26 Temmuz 2015 , Pazar Bu haber toplam 860 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU