Günün Tarihi:26 Ekim 2020

Kulaç Sülalesi bir araya geldi


Kaynarca’nın önde gelen ailelerinden Kulaç Sülalesi, 9. Geleneksel Aile Toplantısı’nı, bu yıl 300 aile ferdinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Çeşitli etkinlikler

Sakarya, Düzce, İzmit, Samsun, İstanbul, Ordu,  Trabzon başta olmak üzeri birçok ilden gelen ailelerin toplanması ve tanışmasıyla büyük bir aile ortamı oluşurken, birçok akraba yeni tanışarak dostluk temelleri attı. Sabah saatlerinde aile bireylerinin bir araya gelip kahvaltı etmesiyle başlayan aile toplantısı saat 15.00’e kadar devam etti. Gelen tüm aileler kahvaltı sonrası mangal şöleni gerçekleştirdiler. Ailelerin birbirleriyle tanışarak, sohbet etmesi ile devam eden toplantıdan Kulaç Sülalesi’nin büyükleri de memnun kaldı.

Kemençe eşliğinde

Mangal şöleninin ardından kemençe eşliğinde oyun oynayan aile fertleri adeta coştular. Toplantı boyunca oynanan yumurta yarışması, halat çekme yarışması gibi yarışmalarda birinci olanlara ise madalya ve ödülleri verilerek onurlandırıldılar. Mehmet Kulaç yaptığı konuşmada, “Beklenen katılıma ulaştık. Ailelerimiz Türkiye’nin dört bir yanından sırf bu toplantı için bu gün Kaynaşlı’ya gelerek bizleri kırmadılar. Atalarımızdan gelen bu nesli sürdürmek boynumuzun borcudur. Herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

 

28 Temmuz 2015 , Salı Bu haber toplam 920 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU