Şahin’de gurur tablosu28 Temmuz 2015, Salı

2 milyon öğrenci

Tercih yapma hakkı olan 2 milyon10 bin 790 öğrencinin ter döktüğü sınavda, Özel Şahin Anadolu Lisesi öğrencileri çok büyük başarılara imza attı. Hemen hemen tamamına yakınının başarı gösterdiği sınav sonuçlarına göre, okul yönetimi ve aileler kadar öğrencilerde büyük sevinç yaşadı.

Tesadüf değil

Şahin Okulları Eğitim Koordinatörü Esin Cevrioğlu yaptığı açıklamada, “Kazanılan başarı tesadüf değil. Tam dört yıldır titiz bir çalışma yürütülüyor. Her bir öğrencinin ayrı ayrı başarı öyküleri var. Bu arada öğrencilerimizin yetiştirilmesinde emeği olan öğretmenlerimizi ve tüm idari personelimizi yürekten kutluyorum.” dedi.

7 öğrenci tıpta

Okul Müdürü Mert Can ise, “Mezun ettiğimiz 30 sayısal öğrencimizden, 7 öğrencimizi tıp fakültelerine, 12 öğrencimizi mühendislik fakültelerine, 2 öğrencimizi diş hekimliği, 2 öğrencimizi eczacılık, 2 öğrencimizi mimarlık, 3 öğrencimizi işletme fakültelerine yerleştirirken, 2 öğrencimiz tercih yapması durumunda eczacılık ve mühendislik fakültelerine yerleşebiliyor olması, 10 eşit ağırlık öğrencilerimizden 1 hukuk fakültesi, 1psikoloji, 3 işletme, 1 optisyenlik, 1 çocuk gelişimi ve 1 adalet bölümlerine yerleşebiliyor olması son derece mutlu edici oldu” diye konuştu.

Bu haber toplam 843 defa okundu.