Günün Tarihi:22 Şubat 2020

Prestij Caddesi’ne dönüşüyor


Hendek Belediyesi, şehrin caddelerini yeniden dizayn ederek ‘Prestij Caddesi’ne dönüştürüyor. Proje kapsamında Sakarya Üniversite Hendek Kampüsü’nün yer aldığı “Üniversite Caddesi”nde uygulama başlandı.

Kafeler

Bu kapsamda ilçe genelinde yürütülen projelerden biri olan “Üniversite Prestij Caddesi” düzenleme çalışmalarına başlandı. Baskı beton, yaya yolları, engelli yolu, bina önleri kilitli parke, ışıklandırma ve park çalışmasını kapsayan projenin 1 ayda tamamlanması hedefleniyor. Trafiğe kapalı bir cadde olan Üniversite Caddesi’nde SAÜ Eğitim Fakültesi ve Hendek Meslek Yüksekokulu’nun bulunması nedeni ile ağırlıklı olarak kafeler bulunuyor. “Prestij Caddesi Projesi” çerçevesinde Üniversite Caddesi baştan aşağı yenilenecek.

Manolyalar dikilecek

Proje kapsamında 480 metre uzunluğundaki Üniversite Caddesi’nde yapılan çalışmada 4700 metre kare baskı beton, 4000 metrekare kilitli parke, çift taraflı 1000 metre engelli yolu, kauçuk tabanlı çocuk parkı, 20 adet bank ve ağaçlandırma yapılacak. Ayrıca, şehrin tarihi dokusuna uygun dekoratif aydınlatma direkleri ve ışıklar kullanılacak.  

3 proje

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Uludere Park, Üniversite Caddesi ve Eski Düzce Caddesi projelerinin eş zamanlı olarak sürdürüldüğünü belirterek, “Prestij Cadde Projeleri hizmetlerimizin sacayaklarından biridir. Bu projelerimizde, yaya ve araç trafiğinin yoğun bir şekilde yaşandığı bu yerde yapılan yenileme çalışmasında asfalt, andezit bordür ve plak, engelli taşı ve dekoratif aydınlatma direkleri kullanıyoruz. Burada engelli kardeşlerimizin kaldırımları rahat bir şekilde kullanmaları için özel yürüme yolu yapıyoruz”dedi.  Bu arada Üniversite Caddesi esnafı, Başkan İrfan Püsküllü’ye kentsel estetik çalışmasından ötürü teşekkür etti.

29 Temmuz 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 806 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU