Günün Tarihi:5 Temmuz 2020

‘İnönü Pamukova’nın yaylasıdır’


Pamukova Çilekli ve Hüseyinli Mahalleleri’nin sınırları içindeki İnönü Yaylası’na başka il ve ilçelerce sahiplenmek istenmesine son noktayı Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, yaylaya diktiği tabela ile son noktayı koydu.

İnönü Yaylası’nın yanı sıra yine Çilekli ve Mesruriye arasındaki Kıranyurt Yaylası’nın da Pamukova’nın olduğunu belirten Başkan Keser, ”Bu yerler yüzyıllardan beri atalarımızın yaylak ve sonrasında yine yöre halkımızın mesire alanı olarak kullandığı yaylalardır. Biz bu yaylalardan herkesin istifade etmesini arzu ediyoruz. İnşallah ilerleyen günlerde hem mesire, hem de yayla turizmine yönelik çeşitli girişimlerimiz de olacak” dedi.

Her iki yaylanın Pamukova İlçesi’ne ait olduğunu söyleyen Keser, “Bakanlar Kurulumuzun kararı ortadadır. 2013/5031 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ve 30.07.2013 tarih ve 28723 sayılı Resmi Gazete İlanı ile İnönü Yaylası ve Kıranyurt Yaylası Pamukova ilçesi adına tescil edilmiştir. Bizde, üzerinde ‘Hoş Geldiniz’ yazılı tabelalarını yaylarımıza dikiyoruz. Buradan bir çağrı yaparak herkesin, havası, soğuk suyu, ormanı, mağaraları ve eşsiz doğal güzelliklerle dolu bu yaylalarımızı görmeye gezmeye davet ediyorum” dedi.

 

30 Temmuz 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1061 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU