Günün Tarihi:25 Ekim 2020

Platform barış çağrısı yaptı


Sakarya Adalet ve Özgürlük Platformu, 517. hafta açıklamasında barış için silahların susması ve müzakerelerin başlaması çağrısı yaparken, Türkiye’deki NATO üslerinin bölgesel fitneye hizmet ettiği gerekçesiyle acilen kapatılmasını istedi.

Sakarya Adalet ve Özgürlük Platformu 517. Hafta açıklamasını Diriliş Saati Dergisi’nden Muhammed Emin Duman okudu. Koalisyon görüşmelerinin samimiyetsiz ve belirsiz bir görüntü arz etmesini eleştiren Duman, “Kürt sorunu başta olmak üzere Türkiye’nin önemli siyasi/ekonomik/sosyal/kültürel sorunları acil çözüm beklemekte ve 4-5 aylık bir gecikmeyi kaldıracak durumda değildir” dedi. Son günlerdeki çatışmaların toplumsal bir huzursuzluğa yol açtığı belirtilen açıklamada, “Çözüm sürecindeki tıkanıklık ülkemizi kan gölüne çevirmeye devam ediyor. Silahların tekrar konuşmaya başlaması Türkiye halklarının arasına husumet tohumları ekmekten başka bir işe yaramayacaktır. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, akil insanlar, kanaat önderlerinin bu kanın durdurulması ve barışın acilen sağlanması için yaptıkları çağrılara kulak verilmelidir. Adalet ve Özgürlükler Platformu olarak bizler de barış için tüm tarafları harekete geçmeye davet ediyoruz. Bu kutuplaşmanın bir an önce sonlandırılması için silahların susması ve müzakerelerin başlaması elzemdir” denildi.

 

9 Ağustos 2015 , Pazar Bu haber toplam 728 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU