Günün Tarihi:19 Şubat 2020

Fındıkçıyı heyecan sardı


Batı Karadeniz’in önemli geçim kaynağını oluşturan fındığın hasat toplama öncesi, bahçe temizlik hazırlıkları tamamlandı.

Temizliyoruz
Sakarya bölgesinde, binlerce üreticinin tek geçim kaynağı olan fındığın olgunlaşmasıyla, birlikte önümüzdeki günlerde toplanmaya başlanıyor. Fındık hasatından evvel hasat öncesi yapılan çalışmalar üreticiler tarafından tamamlandı. Yeşil altın olarak ta bilinen fındığı bazı üreticiler, “Hasat öncesi fındığın altını temizliyoruz ve zararlı otları kesip fındığa karışmamasını sağlıyoruz. Önümüzdeki günlerde başlayacağımız hasat dönemi öncesi bütün hazırlıkları yaptık. Bol ve bereketli bir sezon olacağını umuyoruz” dediler.

Sesleniyoruz
Hasat öncesinde fındıkçıya yeniden emanet uyarısı yapan Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu, “Üreticilerimize buradan sesleneceğimiz en güzel şey, emanete fındık vermesinler. İhtiyacı kadar satsınlar, pazara yeteri kadar çıkarsınlar. Çünkü Pazar hızlı çıkışta fındık ürününün fiyatları düşüyor ve bu seferde üretici zarar ediyor. Buradan tekrar fındık üreticilerine sesleniyorum fındığı ihtiyacından fazlasına satmasınlar. Hasat öncesi fındığın alt temizliklerini üreticilerimiz bitirdi sayılır. Birkaç güne kadarda burada fındık haşatına başlayacağız” dedi.
 

10 Ağustos 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 870 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU