Günün Tarihi:16 Haziran 2021

Arifiye’de eğitim atağı


Arifiye İlçesinde; 2015-2016 eğitim-öğretim yılında ortaokul 8.sınıf ve ortaöğretim 12. sınıflarda okuyacak öğrencilere yönelik olarak yaz dönemi “Destekleme ve Yetiştirme Kursları” açıldı.

6 branşta
Ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik açılan destekleme ve yetiştirme kursları ilçe merkezindeki Üzeyir Garih Ortaokulu’nda 03 Ağustos 2015 Pazartesi günü itibariyle başladı. Bu kurslarda öğrencilere 6 temel branşta, alanında uzman öğretmenler tarafından eğitim veriliyor. İlçedeki tüm ortaokullardan yoğun bir katılımın olduğu yetiştirme kurslarına, ilçe merkezine uzak okullardan öğrencilerin ulaşımları okul-aile birlikleri ve mahalle muhtarlarının desteği ile sağlanıyor.

Tekrar açılacak
Hafta içi 09.00-13.00 saatleri arasında yapılan destekleme ve yetiştirme kursları ağustos ayının sonuna kadar devam edecek.  Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması ile birlikte ilgili yönerge kapsamında, “Destekleme ve Yetiştirme Kursları” ekim ayı başı itibariyle tekrar açılarak, okula devam eden öğrencilere kurs merkezi olarak belirlenecek okullarda, mezun olan öğrencilere de halk eğitimi merkezinde verilecek.

Kendi bünyesi
Mesleki Teknik Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencilerine yönelik yaz kurslarının Kurs merkezi olarak belirlenen Arifiye Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde başladığı ve devam ettiği belirtilirken,  Arifiye Anadolu Lisesi ile Arifiye Fen Lisesi öğrencilerine yönelik kursların ise 17 Ağustos 2015 tarihinde başlayacağı ve bu kursların ilgili okulların kendi bünyesinde yapılacağı kaydedildi.

Görevlendirme
Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden konuyla ilgili verilen bilgilerde; “Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında bilgi ve tecrübesi ile branşında temayüz etmiş, çevresi ile iyi ilişkiler kurabilen öğrenme ve öğretme yöntem ve tekniklerine hâkim, teknolojik araç-gereçleri eğitim ortamında kullanabilen öğretmenlerimiz görevlendirilmiştir. Kurslarımızda, öğrencilerimizin bilgi eksikliklerini gidermek, yeteneklerini geliştirmek, derslerdeki başarılarını arttırmak ve sınavlara hazırlanmalarına destek olmak amacı ile hizmet verilmektedir.”

Aşçılık
“Kurslarımız ücretsiz olduğu gibi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından deneme sınavı ve materyal desteği verilecektir. Öğrencilerimizin kurslara katılımı ve devamını özendirmek için sosyal aktivitelerin yapıldığı kurslarda Halk Eğitim Merkezimizin yeni açmış olduğu "Aşçılık ve Pastacılık Kursu" aracılığı ile öğrencilerimize zaman zaman imkânlar ölçüsünde ikramda bulunulacaktır. Bu yıl açıklanan TEOG ve LYS sonuçlarından da anlaşılacağı üzere geçtiğimiz yıl açılmış olan yetiştirme ve destekleme kurslarının ciddi anlamda katkısı görülmüştür.”

6 basamak sıçradı
“İlçemiz ilçe sıralamalarında 6 basamak birden sıçrayarak ciddi bir ilerleme kaydetmiştir. Arifiye ilçesi olarak başarıda büyük bir ivme yakaladık, bunu en yüksek noktaya çıkarmak için okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz ile birlikte çalışıyoruz ve gerek sosyal yönden gerekse akademik olarak donanımlı nesiller yetiştirmek istiyoruz. İlçemizde bulunan tüm paydaşların desteğini bekliyor, velilerimizin öğrencilerini yaz döneminde kurslara yönlendirmelerini ve devamlarını sağlamalarını bekliyoruz.” denildi.
 

11 Ağustos 2015 , Salı Bu haber toplam 1127 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU