Günün Tarihi:30 Haziran 2022

‘Kaybımız çok kazanç yok’


Türk Kamu Sen Sakarya İl Temsilcisi Rahim Varol, hükümet ile yapılan toplu sözleşme görüşmelerine damga vurduklarını söyledi.

Yüzüstü
Varol, “Memur son yılların en talihsiz toplu sözleşmelerini yaşıyor. Bunun tek sorumlusu memuru masada yüz üstü bırakan Memur-Sen’dir. 4688 Sayılı yasanın yürürlüğe girdiği tarihten 2009 yılına kadar yani toplu görüşme masasında Türkiye Kamu-Sen Yetkili ve etkili bir sendikacılık sergiledi. Bir çok kazanıma imza attı. Ancak 2010 yılı referandumunda memura toplu sözleşme hakkı tanınmasından sonra yetkili sendika memur-sen oldu bu güne kadar yapılan 2 toplu sözleşmede memur masada yüz üstü bırakıldı.%3 lük zamlar, 123 TL ile masadan kalkıldı” dedi.

Mağdur
Varol, “Memurun 666 Sayılı KHK ile elinden alınan mesaisi, ikramiyesi, yol parası, buda yetmiyormuş gibi enflasyon farkının verilmemesi hiç gündeme getirilmedi. Oysaki memura verilen zam misliyle KHK ile alındı. Vergiler ile de memur mağdur edildi. Memur-Sen’in toplu sözleşme masasında 2005’ten sonra giren memura 1 derece verilmesinin de içinde bulunduğu mutabakat takip edilmemiş olacak ki, 3 Ağustos’ta başlayan toplu sözleşme metninde tekrar yer aldı” dedi.

Zannetmesin
Varol, “Toplu sözleşme masasına Türkiye Kamu-Sen in talepleri damgasını vurmuştur. Türkiye Kamu-Sen olarak taleplerimizin her zaman takipçisi olacağız. Kimse toplu sözleşme bitti diyerek susacağımızı, eylem yapmayacağımızı zannetmesin. Toplu sözleşme masasındaki varlığımızı etkimizi herkes hissedecek.  Ey iktidar ya memurun taleplerini karşılarsınız, yada memuru alanlara çıkarırsınız” dedi.

12 Ağustos 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 1068 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU