Günün Tarihi:5 Aralık 2021

‘Erenler’i kıyaslamayın’


Erenler İlçesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu Nehir Sefasında kahvaltılı programla bir araya geldi.

Kent vizyonu
Toplantının gündem maddelerinin okunmasının ardından Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kaytaz konuşmasını gerçekleştirdi. Kaytaz konuşmasında; “Bilindiği üzere Kent konseyleri; kent vizyonunun geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma, dayanışma, saydamlık, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmek adına kurulmuş, siyasetten arınmış tamamen gönüllülük esasına dayanan bir sivil toplum kuruluşudur” dedi.

Sözcüsü
Kaytaz, “Bu anlayış içerisinde bir araya gelen Kent Konseyimiz yeni dönemde Erenler halkının gözü kulağı ve sözcüsü olarak havasını soluduğumuz, suyunu içip ekmeğini yediğimiz Erenlerimiz için daha fazla neler yapabiliriz derdindeyiz. Bu hedef çerçevesinde Erenler Kent Konseyimiz sorunlarımızın tespit ve takipçisi olarak yönetime aktif katılım ve çözüm arayışında ortak aklı buluşturma faaliyetini sürdürecektir” dedi.

Merak ilçe
Konuşmasının devamında Erenlerin geleceğin marka şehri olacağına inandığını belirten Kaytaz; “Erenler İlçemizin gündeminin en başlarında Kentsel Dönüşüm çalışmaları gelmektedir. Erenler Belediyesinin göstermiş olduğu vizyon ve öncülük hamlesi ile kentsel dönüşüm çalışmaları başlamış bulunmaktadır. Kent konseyi olarak Erenler ilçemize önemli değerler katacak kentsel dönüşüm hareketine halkımızın beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda gerekli katkı ve desteği en güçlü şekilde vermek istiyoruz” dedi.

Konsey
Kaytaz, “Değerli yöneticileri, işadamları, sivil toplum kuruluşları ve yenilikçi çalışkan halkı ile geleceğin marka ilçesi olacağına inanmaktayız. Bu duygular içerisinde ikinci dönem kent konseyimizin halkımıza hayırlı hizmetler getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Mükemmel
Erenler Kent Konseyinin Erenler Belediyesinin başlatmış olduğu Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili gündem oluşturması gerektiğini vurgulayan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk konuşmasında; “Erenler, Kent Konseyi için mükemmel bir çalışma alanı. Özellikle Kentsel Dönüşüm Projesi ile Erenlerde Kent Konseyinin ses getirmesi gerekiyordu. Bu zamana kadar olmadı ama şimdiden sonra ciddi manada bu konuda çalışmanızı ve gündem oluşturmanızı istiyorum” dedi.

Serdivan ile
Başkan Öztürk konuşmasının devamında; “Erenlerde imara açık arazimiz çok fazla yok. Dar alanda sıkışmış bir ilçeyiz. Zaman zaman Erenler ile Serdivan karşılatırmaları yapılıyor. Ama Serdivanda ki şu an imara açık boş arazi mikarı Erenlerin tümünden çok daha fazla. O manada Serdivan ve Erenler kıyaslaması çok da doğru bir mantık değil. Bizim yapacağımız tek şey mevcut yapılaşma olan yerlerde ne yapabilirizdi. Bununla ilgili de Bildiğiniz gibi Kentsel Dönüşüm sürecini başlattık. Türkiye’de bu manada onaylanan ilk Kentsel Dönüşüm Projesi bizimkisi” dedi. 
 

13 Ağustos 2015 , Perşembe Bu haber toplam 942 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU