Günün Tarihi:1 Mart 2021

Acarlara ilgi var


Türkiye'nin ikinci büyük “subasar ormanı" özelliğine sahip Acarlar Longozu, ahşap yürüyüş yolları, piknik alanları, tekne turları, gondol turları konaklama imkânlarının yanı sıra son dönemde yapılan tanıtım faaliyetleriyle daha fazla turist çekmeye başlad

243 kuş türü
Bir kısmı Kaynarca’da bulunan,  Karasu Acarlar Longozu deniz, göl. kumul ve orman ekosistemlerini bir arada barındıran dünyanın nadir tabiat köşelerinden biri olma niteliğini taşıyor. Sadece burada bulunan su menekşesi, keşfedildiği günden beri, yurtiçi ve yurtdışından büyük ilgi görüyor. Sakarya nehrinin Karadeniz’e döküldüğü alanın yakınında yer alan Longoz, zengin bitki ve hayvan türlerini barındırıyor. 243 kuş türüne ev sahipliği yapan longoz biyolojik çeşitliliğiyle görenleri hayran bırakıyor dedi.

Uğrak yeri
Ziyaretçiler, yürüyüş parkurunda dolaşarak ve longozda tekne turu ve gondolla gezi yaparak doğal güzellikleri keşfediyorlar. Longoz, bilhassa son günlerde yerli yabancı turistlerin turlarının da uğrak yerleri arasında yer alıyor. Türkiye’nin çeşitli illerinden gezmeye ve piknik yapmaya gelen vatandaşlar gönüllerince gezip piknik yapıp hediyelik eşyalardandı alıyorlar dedi.

Tanıtacağız
Ziyaretçilerini cezbeden bir güzelliğe sahip olan Acarlar Longozu ’nu dünyaya tanıtmayı hedeflediklerini belirten Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu,”Ülkemizde sadece 3 tane bulunan su basar ormanlarından biri olan Acarlar Longozu ’nu dünyaya tanıtacağız. Acarlar Gölü Longoz Orman’ının geniş kitlelere tanıtımı ile hem yörenin kültür ve turizm potansiyeline katkı sağlayacağız, hem de burayı gelir getiren bir alan haline getireceğiz ”diye konuştu.

13 Ağustos 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1460 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU