Günün Tarihi:19 Şubat 2020

Bugün Rabia günü


Milli Türk Talebe Birliği Sakarya Şube Başkanı Özcan Ayma Dünya Rabia Günü ilan edilen 14 Ağustos dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

MTTB Sakarya Şube Başkanı Ayma mesajında “Rabia meydanında verilen bu mücadele ve mücadele erleri bizim için gelip geçici günübirlik siyaset malzemesi değil, nesilden nesile aktaracağımız bir mücadele örneği olacaktır. Çok değil yakın geçmişte demokratik yollarla Ülkenin başına getirilen Mursi darbe ile indirilmiş Bütün Dünya ve ikiyüzlü batı bunu seyretmiştir. Çıktıkları her platformda demokrasiden insan haklarından gem vuran lakin sadece kendi lehlerine sonuçlara göre bu kavramları yürürlüğe sokanlar Mısırın seçilmiş Cumhurbaşkanının arkasında duran insan hakları, özgürlük ve demokrasi için meydanlara çıkan mısır halkına kurşun yağdıran kukla darbeci yöneticilere göz yummuş bununla da kalmamış destek vermiştir. Rabia meydanında verilen bu mücadele ve mücadele erleri bizim için gelip geçici günübirlik siyaset malzemesi değil, nesilden nesile aktaracağımız bir mücadele örneği olacaktır. Dünyada bazı önemli günler vardır ve sunidir. Kapitalizme hizmet etmektedir fakat 14 Ağustos Rabia günü doğal gelişmiş ve kendine zamanın içinde kuşaktan kuşağa erişecek yer bulmuştur” dedi. 

14 Ağustos 2015 , Cuma Bu haber toplam 924 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU