Günün Tarihi:5 Ağustos 2021

‘AK Parti gelecek umududur’


AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç , AK Parti'nin 14. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Siyasi mücadele
İl Başkanı Kılıç, "14 Ağustos 2001 tarihinde Sayın Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bundan sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacak" diyerek başlattığı siyasi mücadelede hiç durmadan bayrağı devrettiği Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu önderliğinde 14 yılı geride bıraktık” dedi.

Hizmet yolculuğu
Başkan Kılıç, “Türkiye siyasetinde ezberleri bozan, kaybolan siyasi imajı tekrar inşa eden ve millet egemenliği üzerindeki her türlü vesayeti ortadan kaldıran AK Parti, kurulduğu günden itibaren mazluma arka çıkan, yetimi koruyan, komşusu açken tok yatmayı kınayan, yardımlaşmayı ve paylaşmayı en büyük erdem sayan katılımcı bir geleneğe sahip ve aile yapısı güçlü, genç, dinamik bir toplumsal  dokusu olan Türkiye’yi ayağa kaldırmak ve Aziz Milletimizin bahtını açmak için başlatılan hizmet yolculuğunda gece gündüz demeden  tüm teşkilatları bu yolda çalışmalarını sürdürmektedir” dedi.

Yarın için
Kılıç, “14 Ağustos 2001 tarihinden önce Türkiye'nin her kesiminden, her bölgesinden insanlarımızın yarından umutlarının kesildiği bir günde ismini belirleyerek, tabelalarını asan AK Parti, gönüllere taht kurmuş, gelecek yarınlar için bir umut olmuştur. AK Parti bütün Türkiye'yi kucaklayan bir partidir. AK Parti 7'den 70'e, büyükten küçüğe, her yaştan, her bölgeden, her şehirden insanlarımızın yegane gelecek umududur. AK Parti milletin ta kendisidir. AK Parti, Türkiye'nin, milletimizin taleplerinden doğmuştur. AK Parti, değişen değil, gerilime ve yozlaşmaya direnen bir anlayıştadır” dedi.

14 yıldır
Başkan Kılıç, “AK Parti, Ülke sevdasını en  üst düzeyde hissedenlerin, ülkenin büyük ideallerini bir an olsun unutmayanların partisidir. AK Parti, değişimin, kalkınmanın, gelişmenin olduğu gibi siyaseti seviyesi ile demokratik duruşun  toplumsal katılımın ve özgürlüklerin de teminatıdır. AK Parti olarak kurulduğumuz 14 yıldan beri milletimizin başını öne eğdirmedik. Yaptığımız hizmetlerle milletimizin güvenine mazhar olduk. İşte bu güven ve teşkilat mensuplarımızın üstün gayretleri ile 14 yıldır girmiş olduğumuz tüm seçimlerden alnımızın akıyla birinci parti olarak çıktık” dedi.

Tarih yazmıştır
Kılıç, “AK Parti, dünyadaki en kurumsal teşkilatlanma yapısı olan partilerden biridir. Özellikle kadın teşkilatı en güçlü olan ve kadın üyesi en fazla olan bir partidir. Ayrıca gençliği geleceğin yönetimine hazırlayan, motive eden en güçlü partidir. Teşkilat eğitim programları uygulamasıyla kadrolarını zinde tutmaya gayret eden örnek bir partidir. AK Parti iktidarı tüm bu yönleriyle tarih yazmıştır” dedi.

Rol model
Başkan Kılıç, “Devrim niteliğinde attığı adımlarla Türk siyasi tarihinin önemli bir dönüm noktasını oluşturmaktadır. Şimdiden araştırma ve tezlere konu olmuştur. Birçok konuda lideriyle, ekibiyle ve teşkilatlarıyla rol model olarak görülmektedir. Güven ve istikrarın sembolü haline gelmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle millete hizmet yolunda olan partimizin kuruluşunun 14. Yıl dönümünü kutluyorum, Partimizin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese ayrıca teşekkür ediyorum, teşkilatlarımıza, milletimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.
 

15 Ağustos 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1091 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU