Günün Tarihi:21 Haziran 2021

‘Erken seçim MHP’nin lehine olacaktır’


MHP Sakarya İl Başkanı Levent Bülbül, olası bir erken seçime teşkilat olarak her zaman hazır olduklarını belirterek, “Erken seçim olursa oluşacak olan milletvekilliği tablosu MHP’nin lehine olacaktır” dedi.

 

Milleti oyaladılar

AK Parti’nin niyetinin en baştan beri erken seçim olduğunu ifade eden Bülbül,  “Niyetlerini cumhurbaşkanı aracılığı ile daha önce de ifade etmişlerdi. Süreç bu nedenle milleti oyalama süreci haline dönüştü.  Hiç sıkılmadan 35 gündür milleti oyaladıklarını kendileri deklare ettiler. Genel başkanımız bu süreci en başından beri en iyi şekilde yöneten kişi oldu ve fikirlerini en başta açıklayarak oynanan oyuna dahil olmadı”  dedi.

Tek başına

Yapılacak olan olası bir erken seçimde AK Parti’nin tek başına iktidar olamayacağını belirten Bülbül, “Sürecin başından beri planları ülkeyi tekrar seçime götürerek tek başına iktidarı geri almaktı. Ancak şunu bilmelilerdir ki bu gerçekleşmeyecek.  Yapılacak olan seçimlere gerek parti olarak gerekse il teşkilatı olarak her zaman hazırız” dedi.

Birinci olacağız

Başkan Bülbül, “Gerçekleştirilen 7 Haziran seçimlerinde de oylarımızı arttırarak ikinci milletvekilini az bir farkla kaybetmiştik. Erken seçim olacaksa biz yine çıtayı en yükseğe koyacağız ve Sakarya’da birinci parti olacağız. Şundan da Sakaryalılar emin olsunlar ki seçimde ortaya çıkacak olan milletvekili tablosu Milliyetçi Hareket Partisi’nin lehine bir tablo olacaktır” dedi. 

16 Ağustos 2015 , Pazar Bu haber toplam 1001 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU