Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Çocuklar bu camiyi seviyor


Sakarya Üniversitesi Cami İmam Hatibi Ahmet Ali Kul, kampus içerisinde bulunan camiyi öğrencilerin ve çocukların seveceği bir mekan haline dönüşmesi için çalışmalar gerçekleştiriyor.

Rahat edecekler
Cami İmamı Ahmet Ali Kul, “ Camimiz 24 saat açık. Öğrencilerimizin rahat edebilecekler bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz. Ders çalışabilecekleri, dinlenebilecekleri ve sohbet edebilecekleri ortamlar hazırladık. Bahçemizde her zaman oturup ücretsiz çay içebilecekleri çay ocağımız var cami içinde de telefon ve tabet bilgisayarlarını şarj edebilecekleri çoklu şarj aletleri bulunuyor. Namaz kılmak isteyenlere temiz çorap hizmetimiz, bayanlarımız için de onların bölümünde ütü ve kıyafetlerimiz var” dedi.

Camiyi sevdirmek
Kur’an kurlarının da öğle ile ikindi vakitleri arasında olduğunu söyleyen Kul, “ Hafta içi her gün öğrencilerimize Kur’an kursu veriyoruz. Öğrencilerimiz burada hem eğleniyorlar hem de Kur’an öğreniyorlar. Onların camiyi sevmeleri için çeşitli oyunlar oynuyoruz. Cami içerisinde bulunan çeşitli oyuncaklarla kurs aralarında gönüllerince cami içerisinde oynuyorlar. Biz onların camiyi sevmelerini istiyoruz” dedi. 

Götürmek istiyorlar
Kul, “Cami içerisinde futbol bile oynayabiliyorlar. Önemli olan çocukların camileri sevmesi burada onları kısıtlamıyoruz. Camiye gelen her çocuğa odamda bulunan abur cuburlardan veriyorum. Çocuklar artık ailelerinden kendisini buraya getirmesini istiyorlar. Ramazanda teravi namazlarında sadece çocukların isteği üzerine Korucuk’tan buraya gelen ailelerimiz vardı. Bizi en mutlu eden şey çocukların camiyi sevmeleri” şeklinde konuştu.

Afrika kıtasından
Ramazan Ayı’nda yurtdışından Sakarya’ya okumak için gelen öğrenciler ile ilgili birçok etkinlik düzenlediklerini söyleyen Kul, “Yurtdışından özellikle de Afrika kıtasından bir çok yabancı öğrenci camimiz ziyaret ediyor. Biz de bu öğrencilerimize Ramazan Ayında 300 kişilik bir iftar düzenledik. Diğer günlerde de öğrenci arkadaşlarımızı cemaatimizden aileler evlerinde misafir ettiler. Böylelikle kaynaşma da sağlamış oldu” dedi.

Yöresel kıyafetler
Kul, “Teravi namazlarında Hafız olan kardeşlerimizle dönüşümlü namazlar kıldırdık. En son bayram sabahı da Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş’un da katılıyla kahvaltı programı düzenledik. Memleketlerine gidemeyen yabancı öğrencilerimiz yöresel kıyafetleri ile bu programa katıldılar. Sayın valimiz de bu durumundan çok memnun kaldı. Biz çalışmalarımıza ara vermeden sürdüreceğiz” dedi.

19 Ağustos 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 2522 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 12 Eylül 2015 , Cumartesi

abdulkerim

Ahmet ali kul hocamızın gayretli çalışmalarıyla çocuklarımız kampüs camii ne gelmek için adeta bizle yarış ediyorlar,hocamızın çocuklarla ve gençlerle yakından ilgilenmesi camiye olan sevgiyi ve muhabbeti aşılıyor tebrik ediyoruzz hocamızı allah razı olsun

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU