Günün Tarihi:13 Temmuz 2020

‘Namazı biz kıldırıyoruz’


Ferizli ilçesinin en büyük mahallelerinden olan Gölkent Muhtarı Nurettin Ceber, 4 yadan beri cami imamı olmadığını belirtti.

4 aydan beri
Muhtar Ceber, “İlçemiz belediye olmadan 1950 yıllarında kurulan bir beldeydi. Son çıkan büyükşehir belediyesi yasaları ile birlikte kapatılıp, mahalleye dönüştürüldük. Tek muhtarlıkla   hizmet veriyoruz. Bölgemizin en büyük merkez Camisinde 4 aydan beri görevli resmi görevlimiz veya imamımız yok. Mahalle sakinleri sırala cübbesini giyip namaz kıldırıyor” dedi.

Tercih edilmiyor
Muhtar Ceber, “Camimiz beldemizin en büyük ve en kalabalık camisidir. Yoldan gelip geçenler ve mahalle sakinlerimiz de genellikle namazlarını kalabalık cemaatle kılmaktadır.   İlçe müftülüğümüze, kaymakamımıza ve milletvekillerimize imam sorunun halledilmesini söyledik. Müftülükten aldığımız cevap ise camimize kimsenin gelmek istemediği ve din görevlilerinin tercih etmediği yönünde oldu” dedi. 

Beğenmiyorlar
Camilerin yapılırken, imamların isteklerine göre yapılıp, yapılmadığını soran Muhtar Ceber tepki dolu açıklamasında, “Camiler yapılırken imamların isteklerine göremi yapılıyor da  bugün imam arkadaşlarımız beğenmedikleri için  göreve başlamıyorlar. Sayın valimizden, il müftümüzden imam sorununu acilen çözmelerini bekliyoruz. Böyle giderse mahalle sakinlerimizin tepkisini dindiremeyeceğiz. Biz bu ülkenin vatandaşı değil miyiz. Camimze ve halkımıza bu konuda hizmet alamayacak mıyız?” dedi.
 

19 Ağustos 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 969 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU