Günün Tarihi:28 Ocak 2020

Emeklilere yeni başkan


Türkiye Emekliler Derneği Sakarya Şubesi’nin 20. Olağan Genel Kurulu sonrasında başkanlığa Sinan Turan seçildi.

Oy dağılımı
Genel Kurulda kullanılan 343 oyun 243 tanesini yeni başkan Sinan Turan alırken 24 yıl boyunca Derneğe başkanlık yapan Hüseyin Burucu ise 100 oy alabildi. Serdivan Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirilen Genel Kurula Türk İş eski Genel Başkanı Salih Kılıç, Enver Toçoğlu, Şube Başkanları ve üyeler katıldı.

İhtiyarlar değiliz
Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Emekli Derneği Sakarya Şube Başkanı Hüseyin Burucu, “ Emekli her insanın iş hayatına başlamasından itibaren hedef aldığı noktadır. O noktaya ulaşmak Allah’ın vermiş olduğu ömrü yaşayarak sağlanır. Tecrübe edinmiş insanlardır, işi bitmiş yan tarafta kalan yaşlı ihtiyarlardan değiliz. Kendimizi hiçbir zaman ticaret yapanları işimize karıştırmamalıyız. Hak ettiğimiz itibari her zaman dayanışma ile ortaya çıkarmalıyız” dedi.

Kızıyorlar
Genel Kurul sonrasında başkanlığa seçilen Sinan Turan “Çoğumuzun böyle bir seçimden haberi oluyor. Seçim tarihleri bilerek tatil zamanına denk getiriliyor. 8 bin üyesi olan derneğin bu kadar az kişi ile seçime gitmesi ayıptır. Piyasada kömür 500 lira dernekte 60 lira ondan sonra eleştirilmesine kızıyorlar” dedi. 

145 bin emekli
Turan, “Kömürün neden pahalı olduğunu açıklasınlar. Dernekler dayanışma ve yardımlaşma içindir. Sakarya’da 145 bin emekli var milletvekilleri bizim oylarımızla seçiliyor, bunun değerini bilmemiz gerekiyor. daha adil bir yönetim için buradayız” dedi.  Turan seçim sonrasında görevi devraldığı Hüseyin Burucu’ya teşekkür etti.

Yönetim kurulu
Sinan Turan Başkanlığında yönetimde  Remzi Berk, Fahri Arslan, Yalçın Ercan, Bekir Yolaç
Yedek Üyeler: Ercan Çakar, Kemal Mayhoş, Hüseyin Kocatürk, İsmail Çoban, Beytullah Koç
Denetim Kurulu Asil Üyeleri; Yaşar Külhan, Nazmi Toğçuoğlu, Abdülkadir Demirok ve
Yedek Üyeler: Nurettin Akın İbrahim Kartal, Salih Bekler’den oluştu.

20 Ağustos 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1356 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU