Günün Tarihi:30 Eylül 2020

Geyve’de asfalt atağı


Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin tamamında başlattığı asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Daha önce Hendek, Sapanca, Kaynarca ve Pamukova’da asfalt çalışmalarını hayata geçiren Büyükşehir, Geyve’de altyapısı tamamlanan güzergahlarda da gerek

Kanalizasyon

Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Geyve’de yaklaşık 10 kilometre uzunluğundaki güzergahlarda 20 bin ton asfalt kullanmayı öngörüyoruz. İlçemize hayırlı olsun” diye konuştu. Kısa süre önce altyapı çalışmalarının sonlandığı Alifuatpaşa ve ilçe merkezinde asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini de hatırlatan Oktar şunları söyledi; “Bilindiği üzere Geyve’de 94 kilometrelik kanalizasyon hattında çalışmalar tamamlanmış, sağlam altyapıya kavuşan alanlarda da asfalt çalışması gerçekleştirilmişti. Bu kapsamda sadece Alifuatpaşa’da 10 bin ton asfalt kullandık. Geyve ilçe merkezinde de altyapının tamamlandığı arterlere asfalt attık. Bu çalışmalarımızı şimdi daha da genişletiyoruz” dedi.

Yağmursuyu

Oktar, “Geyve Konyalı Ali Bey, Enverpaşa, İstanbul, Değirmen, Karaağaç, Ankara, Şeyhedebali caddeleri ve Fabrikalar yolunda çalışmalarımız sürüyor. Toplam uzunluğu 10 kilometre olan bu güzergahlarda 20 bin ton asfalt kullanacağız. İlçedeki 7 kilometrelik yağmursuyu hattının da tamamlanmasıyla asfalt işlemleri aşama aşama hayata geçiriliyor. Hemşerilerimizin şüphesi olmasın Geyve daha iyi standartlarla buluşacak” dedi.

İhtiyaçlar

Oktar, “Geyve’de sorunsuz içmesuyu konusunda da adımlar atılıyor. İhalesi tamamlanan 17 kilometrelik içmesuyu hattıyla da bol ve temiz içmesuyu ilçemizle buluşmaya devam edecek. Birincil ihtiyaçlara dönük programlı bir çalışma izliyoruz. Altyapı, yağmursuyu ve içmesuyu çalışmalarının sona erdiği bölgelerde derhal asfalt atağı başlatıyoruz. İnşallah Büyükşehir Belediyemiz’in güçlü hizmet eliyle Geyve’de asfaltsız yol kalmayacak” dedi.

 

21 Ağustos 2015 , Cuma Bu haber toplam 826 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU