Günün Tarihi:23 Şubat 2020

Bu defa kavak güvesi!


Akyazı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yaz mevsimi boyunca sinek ve haşerelerle ilgili sürdürdüğü mücadeleye bir yenisini daha ekleyerek, bu defa kavak güvesi mücadelesine başladı.

Tehlikeli
İlçenin tamamında görülmeye başlanan ve kısa sürede yayılarak tehlikeli durum arz etmeye başlayan kavak güvesi (Laothoe Popili)mücadelesini başlatan Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bahse konu olan güvenin dadandığı kavak başta olmak üzere çınar, şimşir ve dut gibi ağaçlar ilaçlanarak güvenin daha fazla yayılmasını önlemeye gayret gösteriyorlar.


Yumurtlama
Aynı ekipler ayrıca şu anda yumurtlama ve uyuklama döneminde olan ve ineklere musallat olan haşerelerle ilgili de kapalı alanlar, açık ve kapalı kanallar oluşturulan 6 ekiple birlikte holder ve sırt pompaları ile ilaçlamasını sürdürüyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü mücadele konusunda başlattıkları çalışmalar için Akyazılılar’dan destek talebinde bulundu.


Uyardılar
Ekipler, besicilik yapan Akyazılılar’ın gübreleri ahır içinde veya dışında biriktirmemeli, bahçelerdeki açık kanallarda temizliğe dikkat etmeleri, su biriktirmemeleri konusunda hassas olmaları hususlarında uyarılarda bulundular. Akyazılı vatandaşların çevresel temizliğe aşırı riayet etmeleri hususunda da uyarılarda bulunan Akyazı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü yetkilileri, uyarıların dikkat alınması halinde mücadelenin daha etkin olacağını belirttiler.

22 Ağustos 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1083 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU