Günün Tarihi:13 Temmuz 2020

İthal et onları etkilemedi


Kırmızı et fiyatının iki haftada 6 lira artmasının ardından Et ve Süt Kurumu ithal et alınmasına karar vermiş ve gümrük vergisinin kaldırıldığını açıklamıştı. Uygulama kasapları etkilemedi.

Gümrük vergisi

Et fiyatlarındaki olağan dışı yükselme nedeniyle vatandaş isyan edince, ülkeye girişi yasaklanan kırmızı et için yeni bir düzenleme yapılmış ve karkas et ithal edilmesine karar verilmişti. Bunun ardından yeniden bir girişimde bulunularak, Avrupa Birliği’nden (AB) gelen etlerdeki gümrük vergisini kaldırmıştı.

Satılan etin

Bu uygulamalar piyasayı biraz rahatlatmış olsa da mahalle kasabı için beklenen etkiyi yaratmadı. Et ve Süt Kurumu’nda (ESK) satılan kırmızı etin fiyatı oldukça düşerken, mahalle kasaplarında satılan etin fiyatında düşüşün gerçekleşmemesinden yakınan kasaplar, ithal etin değil, üreticiye desteğin tek çözüm olduğunu duyurdu.

23 Ağustos 2015 , Pazar Bu haber toplam 1030 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU