Günün Tarihi:6 Temmuz 2020

‘Vatandaşı küçükbaşa döndüreceğiz’


Önümüzdeki Kurban bayramı itibari ile Sakarya halkını küstüğü koyun ve keçi etine geri döndüreceklerini söyleyen Sakarya Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Saffet Savaş, “Vatandaş koyun ve keçi etine koktuğu gerekçesi ile küsmüş vaziyette. Biz onl

Uzaklaştırdılar
Koyun etinin büyükbaş hayvan etine göre daha ucuz olduğunu söyleyen Saffet Savaş, “Büyükbaş hayvanın kilosu 30-35 lira seviyelerinde,  vatandaşlarımız küçükbaş hayvanları çok daha uygun fiyatlara alabilirler. Koyun etinin koktuğunu iddia ederek vatandaşları bu etten uzaklaştırdılar ancak böyle bir durun yok” dedi.

Hz.İbrahim’e
Savaş, “Biz bu kurbanda vereceğimiz hizmet ve kaliteli ürünlerimizle vatandaşları tekrar koyun ve keçi etine geri döndüreceğiz. Esasında en makbul olan da bu zaten. Hz İbrahim’e görkten kurban edilmesi için inen hayvan da koçtu” dedi.

Uygun satış
Birlik olarak bu sene kurban bayramında örnek bir proje yürüteceklerini söyleyen Savaş, “ üyelerimizin hayvanlarını satacağız. Vatandaşlarımız bu hayvanları tartarak alacaklar ve fiyatları da kiloya göre belirleyeceğiz. Önümüzdeki hafta belirleyeceğimiz fiyat üzerinden hayvanları tartarak satın alacaklar. Piyasanın en uygunu olacak şekilde satış yapacağız” dedi.

Teslimi edeceğiz
Başkan Savaş, “Karapürçek yolunda bulunan hayvan borsasında gelip hayvanın seçen vatandaşlarımıza fiş vereceğiz ve bayram günü geldiklerinde o fişe göre ayrılmış olan hayvanı teslim edeceğiz. İsteyen vatandaşlara kesim hizmeti de sunacağız. Ancak en önemli konu vatandaşlarımızın gözü önünde hayvanı tartacağız ve fiyatını ona göre belirleyeceğiz” dedi.
 

24 Ağustos 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 1169 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU