Günün Tarihi:28 Şubat 2021

İptal edilen ihale yeniden


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil Çark Caddesi-Kampüs ulaşım hattına dahil edilecek 10 yeni araç için 10 Eylül Perşembe günü yeniden ihaleye çıkacaklarını açıkladı.

Rekabet şartları
Hatırlanacağı üzere hatta dahil edilecek araçların ihalesi kısa bir süre önce gerçekleştirilmiş, Milli Egemenlik Caddesi-Kampüs Hattı için istekli çıkmamıştı. Çark Caddesi-Kampüs hattı için ise gerekli rekabet şartları oluşmamış ve ihalelerin ileri bir tarihte yenileneceği açıklanmıştı.

10 Eylül Perşembe
Konu ile ilgili bilgiler veren Ulaşım Dairesi Başkanı Pistil, “Kampüs ulaşımını güçlendirme hedefiyle bir süredir çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İfade ettiğimiz gibi hedefimiz; bu hatta çağın şartlarına uygun bir ulaşım standardı yakalamak. Daha önce Milli Egemenlik Caddesi-Kampüs Hattı için 5, Çark Caddesi-Kampüs hattı için de 10 araçlık ihaleye çıkmıştık” dedi.

Sonlandırdık
Pistil, “Şimdi ise yalnızca Çark Caddesi-Kampüs hattı için 10 Eylül Perşembe günü yeniden ihaleye çıkacağız. Yeni eğitim ve öğretim yılına üniversitemiz ve öğrencilerinin bir talebini daha sonlandırarak girme niyetindeyiz” dedi.

Katılabilecek
Pistil, “Yenilenecek ihale şartnamesinde de birtakım değişiklikler öngörüyoruz. Daha önce sadece özel halk otobüsleri ve M plaka sahipleri ihalemize katılım göstermişti. Yeni ihalede bunu değiştiriyoruz. 10 Eylül’deki ihalemize tüm istekliler katılabilecek. Yeniden açık ve şeffaf bir süreç yaşayacağız. Bizim için öncelikli olan; şehrimiz ulaşımında gerekli hamleleri atabilmektir. İnşallah Sakarya için en hayırlısı olur” açıklamasında bulundu.
 

24 Ağustos 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 926 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU