Günün Tarihi:28 Şubat 2020

Çocuklara ‘özel’ okul


AK Parti Sakarya eski Milletvekili Erol Aslan Cebeci’nin eşi Raife Cebeci’nin sahibi olduğu Pembe Kule Montessori Anaokulu İstanbul Ümraniye’de açıldı.

Katılım yoğundu
Okul açılışını 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yaparken, törene Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay,  Tütün Alkol Üst Kurulu Üyesi Bülent Çaycı, AK Parti Sakarya eski milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Sapanca Belediyesi eski başkanı İbrahim Uslu, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, kaymakamlar, belediye başkanları AK Partili yöneticiler ile Sakarya, İstanbul ve Ankara’dan çok sayıda seçkin davetli katıldı. 

Montessori felsefesi
Ümraniye Armağanevler Mahallesi Nene Hatun Sokak No:24-B adresinde hizmet verecek olan okul, Montessori felsefesini benimsiyor. Buna göre anaokulundan mezun olan çocuklar; kendi kendine yetebilen, özgüven sahibi, düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilen, sorumluluklarının bilincinde, saygılı, başkalarının haklarını gözeten, akademik anlamda başarılı, sebep sonuç ilişkisi kurabilen bireyler olarak yetişiyor. Okul, bu alanda eğitimi almış ve öğretmenlik tecrübesine sahip eğitmenlerle eğitim verecek.

Tecrübeli kadro
İstanbul Montessori Enstitüsü tarafından kurulan Özel Pembe Kule Montessori Anaokulu ile ilgili bilgi veren Raife Cebeci, uluslar arası Montessori eğitimci sertifikasına ve sınıf tecrübesine sahip rehberler tarafından 3-6 yaş arası çocuklara yönelik Türkçe ve İngilizce eğitim vereceklerini belirtti.

Sertifikalı eğitmenler
Cebeci, “Montessori, gelecek uzun yıllar boyunca küçük çocukların öğrenmelerini zenginleştirmeye katkıda bulunacak nitelikli Montessori profesyonellerini yetiştirmek ve eğitmek üzere eğitim vermekte. Bu eğitimler alanlarında uzman 15-30 yıl sınıf tecrübesine sahip ve American Montessori Society (AMS) sertifikalı eğitmenler tarafından gerçekleştirilmekte.” dedi.

Kültürümüze uygun
Her dönem için okul ve sınıf ortamının çocuğun içinde bulunduğu gelişim evresinin gereklerine göre eğilimlerini ortaya koyabileceği ve zihinsel ihtiyaçlarının giderilebileceği şekilde hazırlandığını vurgulayan Raife Cebeci, “Montessori felsefesi kültürümüze çok uygun. Bu alanda eğitilmiş öğretmenler de çok önemli. Bu felsefeye sahip öğretmenlere yönelik de eğitim vereceğiz. İki sınıfla hizmet verecek küçük bir model okuluz. Kayıtlarımız devam ederken 28 Eylül pazartesi günü eğitime başlayacağız.” diye konuştu.

Açılış yapıldı
Okulun açılışını yapmak üzere gelen Abdullah Gül, aracından indiği sırada civardaki çocukların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Çocuklarla yakından ilgilenen Abdullah Gül, kısa bir sohbet etti. Daha sonra okul binasına giren Gül, okul hakkında bilgi aldı. Eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte okulu gezen Abdullah Gül, başarı dileklerini sundu. Gül, ayrıca kitaplarını da imzaladı.
 

27 Ağustos 2015 , Perşembe Bu haber toplam 4371 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU