En iyi olanlar ödüllendirildi28 Ağustos 2015, Cuma

Şehrin tanıtımı

10. yıl kapsamında 5 gün boyunca dünyanın farklı ülkelerinden yaklaşık 70 sporcuyu misafir ettiklerini belirten Alemdar, Kırantepe Yamaç Paraşütü uçuşlarının uluslararası organizasyon sıfatı ile turizm alanında şehrin tanıtımına önemli katkısı olduğunu söyledi.

5 gün boyunca

Bu yıl sadece sportif amaçlı gerçekleşen uçuşlara olumsuz hava koşullarına rağmen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirten Alemdar, İstanbul’dan gelen ve ilk yerli üretim planörle Kırantepe’den havalanan ekibin de uçuşlara ayrı bir güzellik kattığını söyledi. Yağmur ve rüzgara rağmen 5 gün boyunca yarışlarda yeteneklerini sergileyen ve dereceye giren paraşütçüler, salı akşamı düzenlenen programda ödüllerini aldı.

Ödüller

10. Uluslararası Serdivan-Kırantepe Yamaç Paraşütü Uçuşları’ndaki yarışlar sonunda sıralama ve ödüller ise şu şekilde belirlendi.

1.Siamak Mokari (Yamaç Paraşütü)

2. Hossein Abosgholizade (Yamaç Paraşütü)

3. Seyed Alirıza Amidi Naimin (Uçuş Kaskı)

 

Teşekkür plaketi

Program sonunda organizasyonun uçuş ayağını düzenleyen Boğaziçi Paragliding ekibi, gösterilen ilgiden ve misafirperverlikten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a teşekkür plaketi takdim etti.

Bu haber toplam 778 defa okundu.