Günün Tarihi:4 Ağustos 2020

Kurbanlar bu yıl Kızılay’a


Türk Kızılayı, bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini yurtiçinde 690 lira, yurtdışında da 435 lira olarak belirledi.

Taksit

Genel Merkez tarafından başlatılan kurban bağış kampanyası hakkında bilgi veren Erenler Şube Başkanı İsmail Ergül, “İnsanlığın kara gün dostu olan Kızılay, her yıl olduğu gibi bu yılda vekalet yoluyla kurban bağışı toplayacaktır. Kurban kesim bedelleri yurtiçinde 690, yurtdışında 435 lira olarak belirlenmiştir. Kurban bedellerine taksit uygulaması da yapılmaktadır” dedi.

İslami

Ergül, kurban etlerinin İslami ve insani kaideler gözetilerek, noter ve din görevlisinin huzurunda vekalet yoluyla kesildiğini hatırlatarak, “Kesilecek kurbanlıkların etleri, Et ve Süt Kurumu kombinalarında pişirilerek kavurma ve kuşbaşı haline getirilerek, 800 gramlık konserveler halinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır.  Vekalet verme yoluyla gerçekleştirilecek kurban bağışları her evresi kurbanı veren kişi tarafından takip edilebilecek. Kesimler gerçekleştikçe, cep telefon numarasını bağış birimimize veren bağışçılarımıza SMS ile bilgi verilecek” dedi.

Hijyenik

Ergül, “Kesilen kurbanlar hijyenik ortamlarda kavurma haline getirilip, Türk Gıda Kodeksine uygun şekilde paketlenerek yurt içi ve yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerine Türk Kızılayı şubeleri aracılığı ile dağıtılacak. Bağışçılarımıza şubelerimiz aracılığıyla kurbanlarından tadımlık olarak 800 gramlık kavurma, kesim görüntülerini içeren CD ve teşekkür belgesi ile geri dönüş yapılacak” dedi.

Hesaba

Ergül, “Kurban bedeli şubemiz1934 Ziraat Bankası Uzunçarşı Şubesi 1868-6063 nolu hesaba yatırılabileceği gibi tüm bankalardaki Kızılay hesabınada yatırılabilir. Yada bağışta bulunmak isteyenler www.kizilay.org.tr sitesini ziyaret edebilirler” dedi.

28 Ağustos 2015 , Cuma Bu haber toplam 841 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU