Günün Tarihi:31 Ekim 2020

Şehitleri unutmadılar


İlimizdekisivil toplum kuruluşları (STK), son günlerde yaşanan terör olayları sonucunda ölen şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı ve basın açıklaması yaptı.

Açıklama

Sakarya’da faaliyet gösteren 40’a yakın sivil toplum kuruluşu üyeleri son aylarda yaşanan terör olaylarında hayatını kaybeden şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Cenaze namazı öncesi Eğitim Bir Sen Sakarya 2 Nolu Şube Başkanı Yaşar Kahraman yaptığı basın açıklamasında, “Türkiye’nin büyümeye, normalleşmeye ve uluslararası arenada söz sahibi olmaya başladığı dönemlerde devreye sokulan terör örgütleri, kanlı yüzlerini bir kez daha ortaya koymuştur. Son günlerde şiddetini artıran hain terör saldırılarını, lanetliyor; yüzyıllarca üzerinde birlikte kardeşçe yaşadığımız topraklarımıza, birlikte yaşama isteğimize nifak tohumları ekmeye çalışanları kınıyoruz. Hain saldırılarda şehit olan asker ve polislerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz” dedi.

Tek vücut

 Terör saldırıları ile toplumdaki hassasiyetin arttığını söyleyen Kahraman, “Ancak bugün kardeşlik bağlarımızı zayıflatmak isteyenler bilmelidir ki bu toprakların mayası kardeşliktir. Terör olaylarına karşı milletçe verilecek en güzel cevap; birlik ruhu içerisinde, ortak akılla, teröre, terör örgütlerine, terörü besleyen ve yönlendiren kirli odaklara karşı yekvücut olduğumuzu göstermektir. Oynanan kirli oyunu bozacak güçte ve dirayette olduğumuzu göstermeliyiz. Yaşam hakkı, hayatın güvencesi, hak ve özgürlüklerin güvence altına alınması, devletin görev ve sorumluluğudur. Kamu düzeninin sağlanması adına atılacak adımların tamamının atılması, başta bölge insanları olmak üzere herkesin beklentisidir. Bu vesile ile terörü, teröristi ve onların gizli açık her türlü destekçilerini lanetliyor; şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz” şeklinde konuştu.

29 Ağustos 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 954 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU