Akşehir’e gelin oldu7 Eylül 2015, Pazartesi

Nikah kıyıldı

Akşehir Ceylan Uz Dinlenme Tesisleri’nde yapılan düğün merasiminde, son günlerde yaşanan terör olaylarında verilen şehitler nedeniyle düğünün eğlence kısmı ve havai fişek gösterileri iptal edilerek, Kur’an-ı Kerim okunup nikah kıyıldı. Akkaya ve Yüce aileleri davetlileri düğün merasiminin girişinde karşıladı. Arif Alperen ve Sercana çiftinin alkışlarla salona girmesinin ardından nikah merasimine geçildi. Çiftin nikahını Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek kıyarken, gelinin nikah şahitliklerini AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Yıldırım, İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Tarım Bakanlığı Müşaviri Mehmet Taşan, Soil Genel Müdürü Naci Zeren, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Melikoğlu, Sakarya İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof Dr. Ali Erbaş, GAP İdaresi Başkanı Saadettin Karahocagil, Türkiye Çaykur Bayiler Birliğine Temsilen Halil Büyüknalbant, damadın nikah şahitliğini ise AK Parti Genel Başkan Danışmanı Kerim Özkul, AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Baloğlu, Hüsniye Erdoğan, Mehmet Babaoğlu, Ahmet Özdemir, AK Parti Kütahya Milletvekili Soner Aksoy yaptı.

Şahitlerin önemi


Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek,nikahtaki şahitlerin önemine dikkat çekerek, “Bu şimdiye kadar kıydığım en güçlü nikah olacak” dedi. Ayrıca Konya dışında kıydığı ilk nikah olduğunu da söyleyen Başkan Akyürek, bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade etti. Nikahın kıyılmasının ardından Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Arda Turan imzalı bir milli takım formasını da Damat Arif Alperen Akkaya’ya hediye etti.Çiftin nikah cüzdanını AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu damat Arif Alperen Akkaya’ya vererek, "Sen de cüzdanı eşine ver” dedi.

Teşekkür ettiler

Nikah cüzdanını gelin hanımın daha iyi koruyacağını söyleyen Milletvekili Baloğlu’nun, damada tavsiyede bulunarak, “İtaat et, rahat et” demesi de gülümsemelere yol açtı. Milletvekili Baloğlu, tüm şahitler adına çifte hayırlı evlatlar ve mesut olmalarını dileyerek her iki aileye de hayırlı olması temennisinde bulundu.Düğünde davetlilere hitaben kısa birer konuşma yapan düğün sahipleri Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ile dünürü Doğu Karadeniz Kalkınma İdaresi Başkanı Ekrem Yüce de düğünlerine Türkiye’nin her tarafından katılan tüm konuklarına kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.

 

Bu haber toplam 1341 defa okundu.