Günün Tarihi:21 Ekim 2021

Bahçelievler’de okul heyecanı


Serdivan Bahçelievler Mahalle Muhtarı Necdet Dobrucalı, mahallelerinde yapımına başlanacak olan Ortaokul için son hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Yeni ortaokul
Muhtar Dobrucalı, daha önce başlattıklarını girişimle yeni eğitim öğretim sistemi gereğince ilkokula dönüştürülen Bahçelievler Gazi İlkokulu’nun yanında bulunan bin 500 m2’lik alanda yeni ortaokul binasının kısa sürede yapılacağını söyledi.

Gazetemiz yayınları
Dobrucalı, “Yeni eğitim sistemi mahallemizde okul ihtiyacını ortaya çıkardı. Bizde girişimle ve gazetenizin yayınlarıyla mahallemize okul yapımı için çalışmalar başlatıldı. Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz yer tespitlerini tamamladı, zemin etüdü yapıldı ve şimdi ilk kazmanın vurulmasını bekliyoruz. Yenigün Gazetesinin eğitime verdiği önem için teşekkür ediyorum” dedi.

Büyük sıkıntıydı
Muhtar Dobrucalı, “Ortaokulda öğrenim gören yaklaşık 700 öğrencimiz başka mahallelerde bulunan ortaokula yönlendirme uygulamasına tabi tutulduk. Mahallemizde genellikle asgari ücretli ve emekli aileler ikamet ediyor. Öğrencilerimizi servislerle 2-3 km uzakta bulunan okullara göndermeleri maddi açıdan büyük sıkıntı yaşatıyor” dedi.

İlk kazma
Dobrucalı, “Okulumuz 17 bin m2 arazi üzerinde olup, bunun 2bin 500 metre okul binası ve konferans salonu bulunmaktadır. Geriye kalan yaklaşık bin 500 metrelik alan okul bahçesi olarak kullanılmaktadır. Okul bahçemize yeni bir bina yapılarak ilkokul ve ortaokul ayrı binalarda eğitim görmelerinin mümkün olabileceği ve mahalle halkımızın bu mağduriyetinin de önlenmiş olacağız. Bu nedenle heyecanla bir an önce okulumuza ilk kazmanın vurulacağı günü bekliyoruz” dedi.
 

8 Eylül 2015 , Salı Bu haber toplam 1292 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU