Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

Gazetemiz model oldu


Basın İlan Kurumu (BİK) ve Bolu Gazeteciler Cemiyeti işbirliğiyle “Gazetecilikte Haber İçeriği Ve Sayfa Tasarımı Eğitim Semineri” düzenlendi.

Bolu’da
Bolu’da faaliyet gösteren basın organları ile kamu kurum ve kuruluşlarının basın bürolarında çalışanların katıldığı “Gazetecilikte Haber İçeriği Ve Sayfa Tasarımı Eğitim Semineri” Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmenevi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Ürdüç ve Özer
BİK Kontrol Hizmetleri Müdürlüğü Şef Yardımcısı Özer Elikoğlu, İstanbul Aydın Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi H. Fehmi Ketenci, Gazetemiz Görsel Yönetmeni Fethi Özer ve Yazı İşleri Müdürümüz Ekrem Ürdüç, Bolu’da gazetecilere sayfa tasarımı, mizanpaj, tasarımda son uygulamalar, yerel gazetecilik, başarı için neler yapılması gerektiği, iyi haber ve fotoğraf konularında bilgi verdiler.

Uygulamalı
Gazetemizin model olarak gösterildiği eğitim seminerinde karşılıklı söyleşi yapılırken, uygulamalı eğitimlerde verildi. Bolu Takip, Detay, Expres Gazetelerinde Teknik Görsel Yönetmenimiz Fethi Özer tarafından uygulamalı eğitim verildi.

Habercilik
Yazı İşleri Müdürümüz Ekrem Ürdüç’te, Özgür Kocaeli Gazetesi Muhabiri Fatma Deniz Karamert ile birlikte habercilik, gündem, araştırma ve özel haberler, röportaj ve haber içeriği konularında bilgiler verirken, tecrübelerini de paylaştılar.

Eğitim semineri
Seminerin diğer günlerinde Bursa Olay Gazetesi Muhabiri Aykut Güngör, Eskişehir Anadolu Gazetesi Sayfa Editörü Türker Atak, Karadeniz’de İlkhaber Gazetesi Yazıişleri Müdürü Celal Kadıoğlu’da eğitim seminerine katılarak eğitim verdiler.

BİK Kontrol Hizmetleri Müdürlüğü Şef Yardımcısı Özer Elikoğlu, İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi H. Fehmi Ketenci ve Bolu Şube Müdürü Ümit Kızılteke, gazetemizin Anadolu basınına örnek alınacak bir model de yayınlandığını söylediler.
 

14 Eylül 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 1664 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU