Günün Tarihi:26 Ocak 2021

‘Bu birliktelik örnek olsun’


Terör olaylarına karşı Sakaryalı vatandaşların tepkilerini en güzel şekilde gösterdiklerini söyleyen İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, “Diğer illerde yaşanan talihsiz olaylar ilimizde yaşanmadı, Sakarya’nın birlik ve beraberliği örnek olmalı” dedi.

Ziyaret ettiler  

Türkiye Cami ve Kur’an Kursları Dernekleri Federasyonu Başkanı Recep Kıyak ve yönetim kurulu üyeleri İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı’nı ziyaret etti. Müdürü ziyaret eden heyette Genel Başkan Recep Kıyak’ın yanı sıra Genel Başkan Vekili Şemsettin Trabzon, Genel Başkan Yardımcısı Yunus Özçelik, Mali Sekreter Kamil Gümüşel, Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Cahit Kaytaz ve Federasyon Delegesi Sinan Budak da yer aldı.

Huzur ve güvenlik

Ziyaret nedenlerinin son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle başsağlığı dilemek olduğunu söyleyen Genel Başkan Recep Kıyak, “Yaşanan olaylar tüm milletimizi olduğu gibi bizi de son derece üzüntüye sevk etmekte. Bu yaşananların bir an evvel son bulmasını diliyoruz. İl Emniyet Müdürü olarak tüm teşkilat nezdinde size başsağlığı diliyoruz” dedi.

Federasyon olarak Perşembe günü (yarın) gerçekleştirilecek olan ‘Barış ve Kardeşlik’ mitingine katılacaklarını söyleyen Kıyak, “ Barış ve kardeşliğe en fazla ihtiyacımız olduğu bu günlerde biz de bu mitinge katılarak sesimizi duyurmak istiyoruz. Bu ülke bizim ve bölünmesine asla izin vermeyiz. İlimizde bu tür üzücü olaylar yaşanmıyor, bunda emniyet teşkilatımızın başarılı çalışmaların da payı büyük. Camilerimizde de herhangi bir olumsuz olay yaşamıyoruz. Sakarya sizlerin sayesinde huzurlu ve güvenli bir şehir” dedi. 

Cevap verilecektir

Başsağlığı dilekleri nedeniyle Kıyak ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, “İnşallah ülkemiz bu sıkıntılı süreci en kısa sürede atlatacaktır. Tarihte büyük sıkıntılar yaşamış milletimiz bu sorunun da üstesinden gelecektir. Ülkemize karşı hain planlar içerisinde olanlara da en güzel cevabın verileceğinden de kimsenin şüphesi olmasın. Bütün çalışmalarımız çocuklarımıza daha iyi bir dünya bırakabilmek için” dedi.

 

Tepki

Sakarya’nın huzurlu ve güvenli bir şehir olmasında emniyet güçleri kadar Sakarya halkının da payı olduğunu vurgulayan Babadağı, “Vatandaşlarımız son yaşanan terör olaylarına karşı tepkilerini de en güzel şekilde verdiler.  Terör örgütüne karşı olan tepkilerini sabırlı bir şekilde gösterdiler. Diğer illerde yaşanan talihsiz olaylar ilimizde yaşanmadı. Bu sabırlı davranışın tüm milletimize örnek olmasını temenni ediyorum. Böyle bir dönemde birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz” şeklinde konuştu. 

16 Eylül 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 1200 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU