Günün Tarihi:28 Ekim 2020

‘7-0 için mücadele edeceğiz’


AK Parti İl Başkanlığı’nın seçim çalışmalarını startını vermek için düzenlediği Aday Adayı tanıtım ve istişare toplantısında konuşan İl Başkanı Fevzi Kılıç, “ Milletvekili Aday listeleri Cuma günü belli olacak. Bu seçimlerde de tüm teşkilatımızla, 7-0 ya

Tanıtım toplantısı

Karaçam’da bir tesiste gerçekleştirilen istişare ve tanıtım toplantısına AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Milletvekilleri, İl KadınKolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, 26.DönemMilletvekili Aday adayları, İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Demokrasi Hakem Heyeti Kurulu Üyeleri ve Disiplin Kurulu Üyeleri katıldı.

Seçim startı

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Fevzi Kılıç, “ Aday Adaylarımız ile bir arada olma omuz omuza olduğumuzu göstermek ve seçim çalışmalarına başlamak adına bir aradayız. 1 Kasım seçimler için müracaat eden 32 tane aday adayımız var. 4 tane bayan ve 5 tane engelli arkadaşımız aday adayı oldu. 22 aday adayı 7 Haziran seçimlerinde de aday adayı olan arkadaşlarımız. 10 kişi de ilk defa aday adayı olan isimler. Ben öncelikle tüm aday adaylarımıza partimize karşı gösterdikleri teveccüh için teşekkür ediyorum” dedi.

 

Teşkilatımız

Seçimlerin zaman olarak bakıldığında dar bir aralıkta yapıldığını söyleyen Kılıç,  “Aday adaylığı müracaatından 18 gün sonra adaylar belli olacak. Bu Cuma günü saat 17.00 itibari ile milletvekili listeleri YSK’ya verilecek. Dolayısı ile aday adaylarımız çok fazla çalışma fırsatı bulamadılar. Ama AK Partimiz adına biz il teşkilatımız olarak, kadın kollarımız ve gençlik kollarımız ile birlikte tüm teşkilatlarımız sahada sonuna kadar çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Şimdi sadece adaylarımız belli olacak” dedi.

 

Aday listeleri

Kılıç, “Biz Sayın Mustafa Şentop, Ekrem Erdem ve Nükhet Hotar’dan oluşan kadın kolları başkanımız, gençlik kolları başkanımız, tüm ilçe başkanlarımız ve belediye başkanlarımız ile birlikte davet edildik, hepimizin fikirleri alındı. Bunların neticesinde muhtemelen bugün Sayın Başbakanımızın başkanlığında komisyonda milletvekili aday listeleri ile ilgili çalışmalar yapılacak. Listenin en güzel şekilde oluşacağına eminim” dedi.

 

7 vekilimiz var

Başkan Kılıç, “7 Adayımızın da başımızın üstünde yeri vardır. Sonuna kadar beraberce 7-0 yapma adına tüm teşkilatımızla birlikte mücadele edeceğiz. Bu seçim AK Parti’nin girmiş olacağı 11. seçim olacak. 10 tane seçimin hepsinde birbirinden başarılı sonuçlarla çıktık.  Gölümüz Sakarya’nın 7 değil de 17 vekili olmasını ve aday adaylarımızın hepsinin vekil olmasını ister ama maalesef 7 vekilimiz var. Biz bu 7 vekilliğin hepsini alma için sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

 

Sahada olacağız

Kılıç, “İl Seçim Koordinasyon Merkezimiz Erkut Aşoğlu başkanlığında tüm ilçe programlarının planlamasını yaptı 18 Eylül’de Adaylarımızın belirlenmesi sonrası 1 Kasım seçimlerine kadar hem Adaylarımız hem Aday Adaylarımızla birlikte sahada çalışmalarda olacağız” dedib

 

Tek başına iktidar

12 Eylül’de gerçekleştirilen Genel Kurul ile partinin yeni bir yönetime kavuştuğunu hatırlatan Kılıç, “ Seçim startını da onlarlar birlikte vermiş olduk. Hedefimiz 1 Kasım’da tek başına iktidar olmaktır.  İki aylık süreçte herkes sıkıntı yaşadı, AK Parti’nin iktidar olmadığı bir memlekette huzur olmuyor” dedi.

 

Hizmet edeceğiz

Başkan Kılıç, “AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir dedik, gerçekten bu seçim bize bunu gösterdi. İnşallah tek başına iktidar olarak biz tekrardan Dünya’daki Müslümanlara hizmet edeceğimizin kanaatindeyim” şeklinde konuştu. Kılıç’ın konuşmasının ardından toplantıya katılan Milletvekili Aday Adayları tek tek kendilerini tanıtan konuşmalar yaptılar. 

16 Eylül 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 1290 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU